Budując nowy dom, chcemy, żeby był on ładny, wygodny i przede wszystkim bezpieczny. Dlatego też wybierając pewne elementy konstrukcyjne, warto zastanowić się dwa razy, nim dokonamy zakupu. W budownictwie ważne są na pewno takie zabezpieczenia jak balustrady, które chronią domowników, szczególnie tych najmłodszych, przed upadkiem, wypadnięciem. Jeśli więc chcemy bezpieczeństwa i stylowego wnętrza, to warto pomyśleć o balustradach całoszklanych.

Balustrady całoszklane – zalety i wady

Balustrady szklane okazują się przede wszystkim wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Są mocne, wytrzymują duże obciążenia i nacisk. Poza tym wykazują odporność na różne warunki atmosferyczne. Łatwo można o nie dbać i je czyścić. Wystarczy do tego płyn do szyb oraz miękka ściereczka bądź ręczniki papierowe. Balustrady całoszklane powiększają optycznie pomieszczenie, w którym się znajdują. Zapewniają także odpowiednie oświetlenie.

Do głównych wad balustrad szklanych można zaliczyć: dość wysoką cenę, to, że są elementem konstrukcyjnym ciężkim, a także są transparentne, więc wszystko przez nie widać. To szczególnie może być wadą w przypadku tarasów i balkonów, gdzie chcemy mieć trochę prywatności. Oprócz tego widać na nich wszystkie, nawet małe zabrudzenia.

Balustrady ze szkła – gdzie będą pasować?

Otóż balustrady całoszklane mogą pasować do niemal każdego rodzaju budynku, wystarczy tylko wybrać odpowiednie poręcze, obramowanie lub sposób montażu np. punktowy. Na pewno sprawdzą się w nowoczesnych budynkach, w biurowcach, dużych domach, w galeriach handlowych. Najbardziej pasują do pomieszczeń w stylu skandynawskim, który jest minimalistyczny, troszkę chłodny, bez zbędnych dodatków.

Balustrady całoszklane – dlaczego są takie bezpieczne?

Warto wybrać balustrady ze szkła ze względu na ich dużą wytrzymałość. Są one wykonane z hartowanego szkła, które dodatkowo wzmacniane jest specjalnym laminatem. Balustrady tak wyprodukowane dają gwarancje bezpieczeństwa, są odporne na uderzenia. Ważnym elementem jest tu również sposób ich mocowania. Ich plusem jest to, że można je montować do różnych powierzchni, zarówno do podłogi, jak i do ścian.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here