Czy drzwi wejściowe mają być ładne czy funkcjonalne?

0
175

W swoim projekcie życia pod nazwą „Mój wymarzony Dom” dotarłeś do drzwi wejściowych. Rozplanowałeś już wygląd innych elementów zewnętrznych, takich jak okna, parapety, elewacja czy dach. Twoja koncepcja i Twoje wyobrażenie o idealnym, własnym domu znalazły w tych wszystkich kwestiach swoje odbicie. Pozostała Ci kwestia wyboru drzwi wejściowych.

Jakie parametry winny spełniać drzwi wejściowe?

Otóż przede wszystkim powinny one zabezpieczać nasz dom oraz chronić go przed utratą ciepła i hałasem. To są podstawowe kwestie, niezbędne by nasz dom był trwały i solidny. Odnośnie zabezpieczeń oferta rynkowa jest w tym zakresie bardzo szeroka, to nasza intuicja i plany odnośnie zabezpieczenia naszej nieruchomości przed złodziejami muszą tu być doradcą. Nasze drzwi możemy wyposażyć zarówno w pojedynczy zamek, bądź też w cały system rygli i dodatkowych zabezpieczeń. Natomiast w kwestii ochrony przed utratą ciepła oraz właściwego wygłuszenia, musimy zdać się na specjalistów. Wiadomym jest, że nasze drzwi muszą spełniać odpowiednie normy w tym zakresie, by ich użytkowanie nie nastręczało problemów i nie generowało dodatkowych kosztów.

Co jeszcze, poza parametrami technicznymi, winno decydować o wyborze drzwi wejściowych?

Tak jak z wszystkimi innymi elementami naszego domu, poza odpowiednimi parametrami technicznymi, muszą one po prostu się nam podobać. Drzwi wejściowe są pierwszym elementem widocznym dla naszych gości i powinny stanowić dla nich zaproszenie do odwiedzenia wnętrza. Ich wygląd powinien nawiązywać swoim charakterem do stylu całego naszego domu, być takim wyznacznikiem tegoż stylu. Nie ważne czy nasze drzwi wejściowe będą jedno czy dwuramienne, ważne byśmy po ich wyborze mogli stwierdzić, że są nasze, że takie nam się podobają.

Czy zatem można pogodzić funkcjonalność drzwi z ich wyglądem?

Ależ oczywiście, że tak. Producenci wręcz prześcigają się w tworzeniu nowych rozwiązań, nowych wzorów i tylko od nas zależy co wybierzemy. Mamy do dyspozycji bardzo szeroką gamę materiałów użytych do produkcji tychże drzwi, jak i wielorakość zastosowanych w nich rozwiązań technicznych. Może czasem nawet z tego powodu okaże się, że trudno dokonać właściwego wyboru, tym niemniej każdy znajdzie na tym rynku coś dla siebie, coś co będzie mu odpowiadać.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here