Domy modułowe to bardzo specyficzne konstrukcje. Charakteryzują się tym, że powstają z połączenia kilku lub nawet kilkunastu gotowych, dużych elementów. Co ważne każdy z nich wywarzany jest w fabrykach, z zachowaniem najwyższych standardów kontroli jakości powstających wyrobów. Wszystkie elementy łączone są ze sobą na budowie, co znacząco skraca czas powstawania budynku.

Co warto wiedzieć o domach modułowych?

Domy modułowe to idealny przykład na to, że domy bez działki naprawdę istnieją. Taki dom tak naprawdę może być postawiony w dowolnym miejscu (nie ma co do tego jakichś specjalnie sprecyzowanych wymagań dotyczących terenu, na którym się znajdzie), w którym tylko znajdzie się dla niego miejsce (zdecydowana większość tego typu budowli nie wymaga bowiem posiadania specjalnego zezwolenia). Współcześnie domy bez działki, czuli domy modułowe dają wiele możliwości konstrukcyjnych, zapewne dlatego też cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Z różnych przyczyn coraz większe grono inwestorów nie może pozwolić sobie na stosunkowo długi czas oczekiwania na powstanie domu, przy wykorzystaniu klasycznych technik budowlanych. Taka budowa trwa miesiącami, przedłużając się czasem nawet do roku czy dwóch lat. Dlatego w przypadku, gdy inwestorowi zależy na szybkości, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie skorzystanie z możliwości, jakie dają domy modułowe. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu nieruchomości choć powstają bardzo szybko, są bezpieczne i komfortowe do zamieszania.

Zalety i wady domów modułowych

Jednym z największych atutów domów modułowych bez wątpienia są niskie koszty ich powstania (w porównaniu do tych powstających z wykorzystaniem bardzo tradycyjnych budowlanych technik). Ponadto w zdecydowanej większości przypadków ich umieszczenie w wybranym miejscu (oczywiście jeśli posiadamy do niego stosowne prawa) nie wymaga pozyskania specjalnego budowlanego pozwolenia. Wiele osób cieszy się również z faktu, iż budowa takiego domu jest czysta, co oznacza, że elementy nie są np. cięte na placu budowy, a przyjeżdżają już gotowe, o odpowiednich wymiarach do bezpośredniego złożenia.

Jeśli chodzi o wady modułowych domów, to jedną z największych jest konieczność poniesienia kosztów budowy od razu. W tym przypadku nie ma możliwości opłacania ratalnego poszczególnych prac, cała kwota przeznaczona na zakup takiego domu musi zostać wyłożona od razu, w czasie zawierania transakcji z producentem/producentami. Dla wielu osób to dość poważnie utrudnienie, uniemożliwiające im skorzystanie z takiego rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here