Monitoring GPS busa to rozwiązanie, które ułatwi Ci pracę, a Twoim pasażerom zagwarantuje wygodę. Sprawdź sam, jak wiele możesz zyskać dzięki udostępnianiu pasażerom swojej lokalizacji.

Lokalizator GPS dla busa to idealna propozycja dla każdego kierowcy busa czy autokaru. Dzięki niemu nie tylko możesz monitorować swój pojazd, ale też masz możliwość poinformowania pasażerów, gdzie znajdujesz się w danej chwili.

Jak to możliwe? Wystarczy, że skorzystasz z opcji udostępnienia swej pozycji za pomocą widgetu lub linku szybkiego dostępu. W dalszej części tekstu powiemy Ci, jak to zrobić.

Widgety IKOL do monitoringu busa

Funkcja Widgety, dostępna w systemie IKOL, umożliwia Ci umieszczenie na stronie www interaktywnej mapy pokazującej Twoją lokalizację.

To naprawdę praktyczne i wygodne rozwiązanie. Czekający na przystanku pasażerowie mogą bowiem śledzić na bieżąco Twój przejazd.

Jeżeli jesteś kierowcą szkolnego autokaru rodzice dzieci, które przewozisz, będą spokojniejsi o swoje pociechy, mogąc monitorować ich położenie na mapie. Umożliwiając im taką opcję podczas szkolnej wycieczki, będziesz cieszyć się wśród nich wyjątkowym uznaniem. Chętnie polecą Twoje usługi innym rodzicom – więc zyskasz innych stałych klientów, którzy będą wybierać Ciebie jako przewoźnika.

Sam wybierasz informacje, które chcesz udostępnić (nie musisz więc martwić się o bezpieczeństwo swoich danych) oraz wielkość mapy. Ponadto możesz stworzyć widget, który ukaże trasę w formie animacji.

Jest kilka rodzajów widgetów:

  • Widget Pozycja na żywo – na mapie widać aktualną pozycję lokalizatora. Jest ona odświeżana co minutę.
  • Widget Pozycja na żywo z ogonem czasowym – oprócz aktualnej pozycji lokalizatora, zobaczyć można też pokonaną przez Ciebie ostatnio trasę. Może być ona dostępna w formie animacji do śledzenia wzrokiem. Sam wybierasz, ile minut przebytej drogi będzie się wyświetlać pasażerom.
  • Widget Trasa przejazdów z dnia – na mapce prezentowana jest Twoja trasa z wybranego dnia. Od Ciebie zależy, jaką datę wybierzesz. Możesz też włączyć lub wyłączyć animację i podsumowanie trasy.
  • Widget Trasa przejazdów od poprzedniej propozycji różni ją to, że datę możesz ustawiać w adresie URL widgetu, bez logowania się do systemu IKOL.
  • Widget Trasa przejazdów z wyborem dni – osoba sprawdzająca Twoje przejazdy może wybrać dowolny dzień (lub lokalizator – jeśli jest ich kilka) i zobaczyć, jaką trasę wtedy pokonałeś.

Linki szybkiego dostępu do mapy

Inną opcją, która pozwoli Ci na udostępnienie swojego miejsca pobytu, jest link szybkiego dostępu, prowadzący do mapy z Twoim lokalizatorem. Jak go stworzyć? To proste.

Musisz jedynie:

  • zalogować się na stronie ikol.pl,
  • rozwinąć pasek Menu, znajdujący się w lewym górnym rogu,
  • kliknąć na ikonkę z napisem Zadania zaawansowane,
  • wybrać opcję Linki szybkiego dostępu

W zakładce Linki szybkiego dostępu zobaczysz listę swoich lokalizatorów, wraz z przypisanymi im, automatycznie wygenerowanymi kodami URL. Jeśli skopiujesz wybrany link i umieścisz go na swojej stronie, każdy odwiedzający ją internauta będzie miał możliwość szybkiego sprawdzenia położenia Twojego lokalizatora.

Ułatwienie dla pasażerów i lokalnych przewoźników

Wymienione powyżej opcje udostępniania lokalizacji GPS to udogodnienia, które pozwalają na interakcję z pasażerami. Dzieląc się z nimi swoim położeniem, umożliwiasz im bowiem upewnienie się, czy zdążą na Twój najbliższy przejazd.

Widgety i linki szybkiego dostępu sprawdzą się zwłaszcza w mniejszych miasteczkach i w przypadku lokalnych przewoźników.

Twoi pasażerowie nie będą już musieli zastanawiać się, ile muszą czekać na przystanku, a podczas jazdy zyskają opcję monitorowania swojej aktualnej lokalizacji. Wszystko to sprawi, że będą chętniej wybierać Twoje usługi transportowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here