Jak oszczędzać?

0
1201

Wielu z nas codziennie kupuje sobie jedzenie, czy to na śniadanie obiad lub kolacje. Niestety ceny w sklepach są bardzo wysokie, a to wynika z marży, jaką nakładają sobie sklepy, żeby móc potem, na niczym nieświadomym kliencie, zarobić. Na szczęście, coraz więcej częściej można zauważyć dobrze rozwijający się rynek zakupów hurtowych. Korzyścią tego zjawisko jest to, że my jako zwykli konsumenci, będziemy mogli znaleźć kolejny sposób na oszczędzenie kolejnych kilku złotych na miesiąc.

Korzyści płynące z tej formy zakupów

Hurt i hurtowa sprzedaż produktów jest genialnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o produkty długoterminowe, pozwala nam na zakupienie ogromnej ilości jedzenia, dzięki czemu w domu zawsze będziemy mieli co przyrządzić, a do tego kupując produkty w takich ilościach, możemy spokojnie zaoszczędzić sporą część pieniędzy, bez martwienia się o to, czy przypadkiem nie przepłaciliśmy i nie zostaliśmy oszukani na kilka złotych. Zdarza się jednak, że ludzie nawet nie wiedzą o możliwości kupowania produktów hurtowo. Kupując takie produkty jak np. makaron, ryż lub płatki kukurydziane w zwykłych sklepach spożywczych, nie spodziewając się nawet ile za nie przepłacają. Marża w niektórych sklepach sięga nawet 50% hurtowej wartości towaru. Po szybkim przeliczeniu, może się nawet zdarzyć sytuacja gdzie makaron który jest kupowany hurtowo, w ilości 300szt po 2.29 złote paczka, na co sklep wydaje 687zł, później po doliczeniu marży, może potem sprzedać za prawie 1000zł. Jeśli my będziemy kupować produkty długoterminowe w sklepach hurtowych, będziemy w stanie zaoszczędzić nawet 200zł na miesiąc, nie muszę płacić marży w sklepach.

Niestety zawsze są minusy

Kupowanie hurtowe ma to do siebie, że trzeba kupić produkty w sporych ilościach, i nie każdy ma gdzie to magazynować, dlatego, zanim zrobimy zakupy hurtowo, musimy zastanowić się gdzie, będziemy mogli potencjalnie przechować nasze zakupy. Jeśli jednak mamy gdzie je schować, zakupy hurtowe to coś, z czego grzechem jest nie skorzystać. Ze względu na to, że to wciąż dopiero rozwijający się rynek, nie zawsze możemy sklepy tego typu znaleźć w mniejszych miastach, jednak w dużych miastach nie ma już takiego problemu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here