Lato dobiegło do końca, a okres w którym jesteśmy najbardziej aktywni jest już niestety za nami i my musimy czekać na kolejny sezon, by cieszyć się pełnią słońca nad Polską. Jesień i zima to okres, który kojarzy nam się bardzo mocno z tym, że spędzamy więcej czasu w domu. Jak wiadomo w lecie staramy się wykorzystać na całego te cztery, czy pięć miesięcy pięknej pogody i jeździmy dużo na rowerze, gramy w piłkę, biegamy, czy jeździmy opalać się i pływać nad wodę. Jesień i zima to przynajmniej w wielu przypadkach czas spędzony w większości na oglądaniu po pracy filmów, seriali oraz graniu na konsoli, która latem praktycznie w ogóle nie jest używana.

Najpopularniejsze konsole do gier

W zasadzie można powiedzieć, że rynek konsoli do gier został podzielony pomiędzy trzech producentów. Są to Sony, Microsoft oraz Nintendo. Są to odpowiednio producenci konsol: Playstation, Xbox One oraz Switch. Z tym że uczciwie trzeba przyznać, że konsola firmy Nintendo jest raczej w opozycji do dwóch pozostałych. Liczą się tylko PlayStation oraz Xbox One w różnych wersjach. Wszystkie te konsole różnią się między sobą między innymi dostępnością danych gier, jakością grafiki oraz możliwościami.

Najpopularniejsze konsole do gierDla wielu graczy PlayStation jest wręcz synonimem konsoli do gier. Mówiąc konsola mają od razu na myśli produkt firmy Sony. Tak długa kariera tej konsoli sprawiła, że gracze mają do wyboru mnóstwo tytułów gier, które są kompatybilne z PlayStation. Na uznanie zasługuje także lista gier na wyłączność, w które nie zagramy korzystając z innych konsol. Warto wspomnieć o usłudze PlayStation Plus, dzięki której po opłaceniu niewielkiego abonamentu będziemy mieli dostęp do darmowej biblioteki gier. PlayStation 4 dzieli się zasadniczo na dwa rodzaje: Slim oraz Pro. Slim to podstawowa wersja PS4. Pozwala na grę w najnowsze produkcje oraz odtwarzanie filmów Blu-ray. Mocniejsza, rozszerzona wersja tej konsoli to PlayStation 4 Pro. Posiadając odpowiedni telewizor możemy używać tej konsoli w rozdzielczości 4K HDR.

Na drugim biegunie znajduje się produkt firmy Microsoft, czyli Xbox One. Jest to podobna konsola do tej , którą wypuściła firma Sony. Wprawdzie biblioteka dostępnych gier jest nieco uboższa ale rekompensuje nam to fakt, że w każdej wersji tej konsoli mamy możliwość korzystania z dobrodziejstwa technologii 4K i HDR. Podobnie jak w przypadku PlayStation możliwa jest opcja abonamentowa z dostępem do darmowych gier. Dla gier w jakości 4K stworzona została mocniejsza wersja konsoli: Xbox One X.

Na początku wspomnieliśmy jeszcze o konsoli Nintendo Switch. Jest to dość nietypowa konsola. Charakteryzuje się tym, że możemy ją zarówno używać w domu podłączając do telewizora jak i w podróży korzystając z wbudowanego niewielkiego ekranu.

Najpopularniejsze gry na konsole

Najpopularniejsze gry na konsoleWciąż powstają nowe produkcje, które zdobywają wielu fanów na całym świecie. Mimo to istnieją produkty, które są ponadczasowe i cały czas dostarczają świetnej rozrywki graczom na całym świecie. Bez wątpienia do takich gier możemy zaliczyć całą serie gier Grand Theft Auto. Gra ta, już od pierwszej odsłony wprowadziła komputerową rozrywkę na inny poziom. Pomijając już nawet świetną fabułę na uwagę zasługuje ogromne miasto, w którym możemy robić to co nam się żywnie podoba. Równie popularna jest gra Wiedźmin, czyli znana polska produkcja firmy CD-Projekt na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Musimy tu również wspomnieć o grach typu Mass Effect czy Metal Gear Solid, które również zdobywają wielu fanów na całym świecie. Mnóstwo graczy ceni też sobie sportowe produkcje ze stajni EA, która od wielu lat dostarcza gry z serii FIFA, NBA czy NHL.

Jak podłączyć pada od PS4 do PC?

Czy można używać wygodnego pada od PS4 na komputerze PC? Oczywiście. Nic nie stoi na przeszkodzie aby używać do do gier na PC oraz w ogóle do sterowania funkcjami komputera. Będziemy do tego potrzebowali oczywiście działającego pada, kabel micro USB lub moduł Bluetooth, zainstalowanie odpowiednich bibliotek i sterowników oraz program DS4Tool. Niezbędne oprogramowanie to Microsoft .NET 4.0, Visual C 2010/2012 Runtime oraz najnowsza wersja biblioteki DirectX.

Sam proces podłączenia jest banalnie prosty. Wystarczy wetknąć kabel d o komputera i pada, system automatycznie powinien wykryć nowe urządzenie. Jeśli korzystamy z połączenia Bluetooth to musimy wykryć nowe urządzenie w panelu sterowania. Następnie musimy otworzyć aplikację ScpServer dostępną w pakiecie DS4Tool. To właściwie już wszystko. Kontroler został poprawnie zainstalowany. Oczywiście oprogramowanie posiada dużo więcej istotnych funkcji, dzięki czemu będziemy mogli bardziej indywidualnie ustawić wszelkie preferencje związane z używaniem pada od PS4 na swoim komputerze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here