Niektóre metody leczenia zaskakują swoją innowacyjnością. Mimo iż część z nich znana jest ludzkości od dawnych czasów, zwykle dopiero po paru latach ludzie sobie o nich przypominają i zaczynają je ponownie stosować. Tak właśnie było ze stawianiem baniek. Lecznicza metoda odkryta już wiele lat temu ponownie zyskała na popularności i stała się sposobem na walkę z nieprzyjemnymi objawami wielu dolegliwości, a także metodą profilaktyczną, wspomagającą funkcjonowanie całego organizmu. Chcąc ją zastosować, na samym początku należy się dowiedzieć, jak stawiać bańki, bo wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Nieprawidłowa technika może natomiast grozić nie tylko brakiem efektywności zabiegu. Ale też doprowadzeniem do pewnych komplikacji zdrowotnych. Mimo iż bańki wyglądają dość niepozornie, intensywnie oddziałują na ciało i znajdujące się pod nim tkanki oraz mięśnie. Niewłaściwie użyte mogą zaburzyć działanie organów. Z tego powodu niezwykle ważne jest to, aby najpierw nauczyć się z nich korzystać, a dopiero potem regularnie je użytkować.

Ogólne i najważniejsze zasady korzystania z chińskich baniek

Ogólne i najważniejsze zasady korzystania z chińskich baniekBaniek chińskich nie wolno używać na zupełnie suchej skórze. Przed zabiegiem należy ją nawilżyć i natłuścić, wykorzystując do tego celu odpowiedni preparat kosmetyczny. Może być nim zwykły balsam do ciała, specjalistyczny krem lub zwykła wazelina, którą można dostać w każdej drogerii i aptece za cenę maksymalnie kilku złotych. W roli preparatu natłuszczającego świetnie sprawdzą się również maści rozgrzewające. Dodatkowo pobudzą ciało i świetnie przygotują je do czekającego je zabiegu, czyli samego stawiania baniek.

Porządne natłuszczenie ciała jest więc niezbędne, ale należy również pamiętać o tym, że skóra, na której mają być postawione bańki, powinna być dosyć gładka. Jeśli występuje na niej nadmierna ilość owłosienia, trzeba albo delikatnie przystrzyc włoski (np. przy pomocy trymera), albo je po prostu zgolić. Zabieg może też zostać utrudniony przez długie włosy, dlatego należy je wcześniej spiąć lub związać w kucyk. Stawiając bańki na skórze pacjenta, należy również zawsze zwracać uwagę na jego zachowanie i od czasu do czasu zapytać go o jego stan, odczucia i ogólny nastrój. Niektórzy bowiem mogą źle reagować na tak intensywne oddziaływanie na skórę. Trzeba mieć to na uwadze, aby przypadkowo nie zrobić komuś krzywdy.

Relaksujący masaż przy pomocy baniek

W Internecie można znaleźć tysiące filmików o tym, jak stawiać bańki. Większość z nich występuje na zagranicznych stronach, ale da się też znaleźć wśród nich takie, z których zrozumieniem poradzi sobie każdy Polak. Osobom niedoświadczonym technika stawiania baniek może wydać się na początku dość trudna. Kompletnie sobie z nią nie radząc i nie potrafiąc wykonać bardziej skomplikowanego czy specjalistycznego zabiegu, warto początkowo przestawić się na znacznie prostsze i mniej intensywne masaże. Każdy poradzi sobie z ich przeprowadzeniem.

Przed wykonaniem takiego masażu należy rozsmarować na ciele niewielką ilość preparatu natłuszczającego (oliwkę, balsam, wazelinę) lub wetrzeć w skórę maść rozgrzewającą. Następnym krokiem będzie przyssanie baniek. Przyczepione do skóry dadzą się z łatwością przesuwać – należy poruszać nimi po całym ciele, delikatnie je rozmasowując. Ruchy powinny być dość powolne i wykonywane w różnych kierunkach. Taki masaż doskonale rozluźni napięte mięśnie i pobudzi całe ciało do intensywnej regeneracji, jednocześnie działając odprężająco na umysł pacjenta i np. przygotowując go do snu.

Dlaczego warto korzystać z chińskich baniek?

Dlaczego warto korzystać z chińskich baniek?Mimo iż niektórzy z dość dużym dystansem podchodzą do leczniczego działania chińskich baniek, wielokrotnie okazywało się, że są one w stanie poprawić stan ludzkiego zdrowia i przyczynić się do lepszego funkcjonowania całego organizmu. Warto je zatem stosować i robić to przynajmniej raz w tygodniu. Wiele badań wykazało bowiem leczniczy potencjał chińskich baniek. W niektórych krajach wykorzystywane są one do leczenia dość poważnych chorób. Między innymi zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc czy reumatyzmu. Regularnie wykonywane masaże wzmacniają też cały układ immunologiczny i pozwalają mu lepiej radzić sobie z atakami wszechobecnych wirusów czy bakterii. Bańki są też świetnym lekarstwem dla duszy – łagodzą stres, zmniejszają uczucie napięcia, poprawiają ogólne samopoczucie i zwiększają pokłady energetyczne. Tak naprawdę warto je stosować z wielu różnorodnych powodów, chociażby tych profilaktycznych. Nikomu one nie zaszkodzą, a mogą tylko pomóc.

Jak stawiać bańki?

Wbrew pozorom nie jest to trudne, dlatego każdy może spróbować samodzielnie je wykorzystać. Oczywiście najlepiej to zrobić z pomocą drugiej osoby – będzie ona w stanie dotrzeć do wszystkich partii ciała pacjenta (np. pleców). Niektórzy jednak radzą sobie z tym zadaniem samodzielnie i sami stawiają na swojej skórze chińskie bańki, w ten sposób wspomagając procesy regeneracyjne zachodzące w całym organizmie. To zabieg idealny dla osób regularnie uprawiających różne dyscypliny sportowe.

[Głosów:9    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here