Nowoczesne telefonu posiadają wiele praktycznych funkcji. Między innymi bardzo często służą nam jako aparat. Zwykle na telefonach przechowujemy mnóstwo zdjęć, które od czasu do czasu warto zgrać na komputer, żeby zwolnić pamięć naszego telefonu. Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer?

jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputerW jaki sposób można zgrać zdjęcia z telefonu na komputer? Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że podłączymy telefon do komputera przy pomocy kabla, następnie zaś znajdziemy na telefonie odpowiedni folder z zdjęciami, zaznaczymy je i przeniesiemy w wybrane miejsce na komputerze. Wydaje się więc, że jest to czynność wyjątkowo prosta i nie zajmie nam zbyt wiele czasu. Oczywiście pod warunkiem, że zgrywamy raptem kilka zdjęć. Jeśli bowiem mamy ich na telefonie setki, wówczas proces zgrywania zdjęć na komputer może trochę potrwać. Zgrywanie poprzez kabel USB jest wiec najprostszym z możliwych sposobów na przeniesienie zdjęć z naszego smartfona na komputer.

Zgrywanie zdjęć poprzez kartę SD

Kolejną polecaną możliwością dokonania takiej operacji jest użycie karty SD. Jak zgrać zdjęcia z karty SD na nasz komputer? Przede wszystkim, aby tego dokonać, twój komputer powinien być wyposażony w czytnik kart SD. Wówczas kartę SD, na której zapisane są zdjęcia, wyciągasz ze swojego telefonu i umieszczasz ją w odpowiednim czytniku w komputerze. Aby móc skorzystać z tej opcji, zdjęcia na twoim telefonie muszą być zapisane właśnie na karcie SD, a nie w pamięci samego telefonu. Dzięki temu rozwiązaniu również szybko i bez zbędnych problemów zgrasz zdjęcia na swój komputer.

Oprogramowanie do synchronizacji danych komputerem

Producenci konkretnych telefonów wypuszczają na rynek również dedykowane oprogramowania, które w zamierzeniu mają służyć synchronizacji telefonów z komputerami. Dzięki wykorzystaniu takiego oprogramowania zgrywanie zdjęć jest bardzo proste i intuicyjne. Taki program oczywiście należy najpierw zainstalować na komputerze. Oczywiście w tym wypadku konieczne będzie również podłączenie telefonu do komputera za pomocą kabla USB. Korzystanie z programu do synchronizacji danych sprawi, że będziemy mogli szybko i komfortowo zarządzać swoimi zdjęciami na telefonie, oraz oczywiście zgrać je na komputer. Praktycznie każda większa marka telefonu ma swoje dedykowane oprogramowanie. Warto wiec z takiej możliwości skorzystać. Dzięki temu zgrywanie zdjęć będzie jeszcze prostsze.

Zgrywanie zdjęć poprzez bluetooth lub Wi-Fi

jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputerOczywiście powyższe przykłady nie wyczerpują sposobów, w jakie można zgrywać zdjęcia na komputer. Zastanawiałeś się może, czy jest możliwość zgrywania zdjęć bez konieczności użycia kabla USB? Oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy, że wykorzystamy technologię bluetooth. Oczywiście twój komputer musi w ogóle posiadać taką funkcję. O ile jest ona dostępna na niemalże wszystkich laptopach, o tyle w przypadku komputerów stacjonarnych nie jest to już takie oczywiste. Jeśli jednak nasz sprzęt dysponuje taką technologią, wystarczy że uruchomimy ją zarówno na telefonie, jak i na komputerze, a następnie możemy zacząć bezprzewodowo zgrywać zdjęcia.

Naturalnie istnieje jeszcze jeden sposób na zgranie zdjęć bez użycia kabla USB. Możemy bowiem przesłać je z telefonu na komputer poprzez Wi-Fi. Przede wszystkim zarówno twój telefon, jak i komputer muszą znajdować się w tej samej sieci. Musisz również pobrać specjalną aplikacje do przesyłania zdjęć. Wydaje się jednak być to dobrą alternatywa, jeśli nie masz kabla USB, w twój komputer nie jest wyposażony w technologię bluetooth. Przesłanie zdjęć z telefony na komputer siecią Wi-Fi jest więc bardzo proste i warto rozważyć taką możliwość. Czasami nawet jeśli mamy kabel USB, warto spróbować przesłać dane przez Wi-Fi, wydaje się bowiem, że ta opcja jest bowiem znacznie prostsza.

Po co zgrywać zdjęcia z telefonu na komputer?

Cześć z was zapewne zastanawia się po co w ogóle zgrywać zdjęcia z telefonu na komputer? Czy nie można ich przechowywać właśnie na telefonie? Otóż musisz wiedzieć, że pamięć twojego telefonu, a nawet karty SD jest ograniczona. Prędzej czy później staniesz przed problemem zapchanej pamięci w twoim telefonie. Tak więc wówczas będziesz musiał i tak zgrać zdjęcia, aby twój telefon mógł w miarę płynnie funkcjonować. Naturalnie ważne jest również to, że telefon nie jest dobrym miejscem na przechowywanie zdjęć. Łatwo go bowiem zgubić, lub trwale uszkodzić. Nie warto więc trzymać tam tak cennych danych jak nasze zdjęcia. Na komputerze są one znacznie bezpieczniejsze. Poza tym telefony często zmieniamy. Znacznie częściej niż komputery. Dlatego z każdą taką zmianą musielibyśmy przerzucać wszystkie zdjęcia na nowy telefon. Wydaje się to mocno niepraktyczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here