W tym roku tak się zdarzyło, że upragniony urlop przypada w kwietniu, a Tobie brak pomysłu gdzie wyjechać? Obserwując naszą pogodę śmiało można wyciągnąć wnioski, że kwiecień będzie miesiącem ciepłym i przyjemnym. Kwiecień to także czas świąt wielkanocnych, szału zakupowego oraz przygotowań do prac ogrodniczych. Gdzie na wakacje w kwietniu zatem jechać?

Najlepsze oraz najzdrowsze o tej porze roku jest nasze polskie Morze. Mało kto wie, że to właśnie wiosną oraz jesienią występuje największe stężenie jodu w powietrzu. Aby móc skorzystać nie tylko z pięknych widoków fal, ale również czerpać drogocenny jod to kwiecień będzie dobrym miesiącem. Podczas takiej wycieczki istnieje wiele atrakcji takich jak szkoła morsów. W tym czasie kiedy sezon letni jeszcze w oddali, można spokojnie zwiedzać bez przepychu.

Liczne agroturystyki dla zwiedzających zapraszają swoimi atrakcjami. Od miasteczka kowboja po przepiękne ogrody tematyczne w Dobrzycy. Czy wiesz, że ogrody całkiem inaczej wyglądają w kwietniu, lipcu i we wrześniu?

Aby mieć porównanie warto zwiedzić właśnie te ogrody w Dobrzycy. Tam jest wiele atrakcji jak żywy labirynt, gdzie można się zgubić i często jest potrzebna pomoc obserwatora z wieży. Być może zainspirujesz się ogrodem rustykalnym bądź francuskim.

Kwiecień to także dobry czas na wyrzucanie bursztynu przez morze. W okresie letnim zazwyczaj bursztyny są już wyzbierane. W tym czasie można zebrać niezłą kolekcję dla siebie do domu.

Jak widać północ Polski to doskonały czas na zwiedzanie w wiosnę. Spora część agroturystyk, dyskotek, wesołych miasteczek jest już otwarta. Można relaksować się do woli i co najważniejsze bez przepychu turystów.

Drugim wartym uwagi miejscem do zwiedzenia jest zwiedzenie ogrodu różanego w Forst w Niemczech przy polskiej granicy na wysokości Gubina. To właśnie jest ten okres, kiedy róże zaczynają kwitnąć ukazując swoją piękność w całej okazałości. Niedaleko Forstu jest Guben, tam z kolei znajduje się Plastinarium. Jest to muzeum dość kontrowersyjne, ponieważ są tam spreparowane głównie ludzkie zwłoki z zastosowaniem techniki zwanej plastynacją. Ośrodek ten ma charakter muzealny oraz naukowy. Na pewno zagwarantuje solidną dawkę wrażeń. Goście zwiedzający mogą poznać plastinarium na dwa sposoby. Indywidualnie bądź z zamówieniem przewodnika, który może okazać się niezbędny przy zwiedzaniu. Podczas tej wycieczki, samemu można zgłosić się aby po swojej śmierci ciało zostało spreparowane oraz było częścią tego niezwykłego i jakże kontrowersyjnego projektu.

Jak widać jest mnóstwo miejsc do zwiedzenia w kwietniu i nie ma konieczności jechania aż na wyspy Bora Bora. Polska kryje niesamowite miejsca, które warto odwiedzić o każdej porze roku. Jeżeli jednak zależy Tobie na dobrej dawce jodu wybierz się nad polskie morze, jeżeli natomiast szukać wrażeń odwiedź plastinarium.

Kwiecień to bardzo dobry miesiąc na wypoczynek. Jest to czas jeszcze przed sezonem, a już jest ciepło. Być może to dobry pomysł, aby urlop planować co roku właśnie w tym miesiącu?

freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here