Masełka doskonale sprawdzają się do pielęgnacji skóry. Chętnie stosują je osoby borykające się z suchą lub zmęczoną cerą. Tego typu produkty nadają się także do cery wrażliwej, atopowej czy z łuszczycą. Jednak zawsze trzeba zwrócić uwagę, czy wybrane masełko aby na pewno ma czysty skład. Najlepsze są masła w formie surowców kosmetycznych. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci wysokiej jakości kosmetyków, którzy wykorzystują do produkcji właśnie takie masełka. W tym artykule przyjrzymy się surowcom kosmetycznym, a w szczególności masłu kakaowemu.

Surowce kosmetyczne – niezbędne w sektorze beauty

Surowce wykorzystywane są w różnych branżach – spożywczej, paszowej, technicznej, farmaceutycznej i wielu innych. Skupmy się jednak na surowcach kosmetycznych, którym zawdzięczamy działanie stosowanych produktów do pielęgnacji. W reklamach często podkreśla się naturalność preparatów. Najważniejsze, to nie wierzyć wszystkiemu, co zobaczy się w telewizji. O jakości produktu świadczy tylko skład. Nazwy niektórych kosmetyków sugerują, że do ich produkcji użyto konkretnych składników, choć w składzie wyraźnie widać, że jest ich tam tylko śladowa ilość. Na górze składu zawsze znajdują się substancje, których użyto najwięcej. Z reguły na pierwszej pozycji figuruje woda. Dobrze, gdy kolejne miejsca na liście zajmują naturalne surowce kosmetyczne, takie jak lanolina posiadająca właściwości zmiękczające, czy nawilżająca lecytyna. O jakości produktu przeznaczonego dla osób borykających się z suchą cerą świadczy też obecność w składzie olejów i masełek. Za wyjątkowo cenny składnik uważa się masło kakaowe. Dlaczego?

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o dobroczynnym działaniu

Masło kakaowe to jeden z nielicznych surowców kosmetycznych, które potrafią tak dobrze nawilżać. Nasiona kakaowca zawierają więcej antyoksydantów niż liście zielonej herbaty. Do tego są bogate w magnez, potas, żelazo i wapń. Masło kakaowe zawiera witaminy odżywiające skórę. Często jest stosowane jako naturalny filtr UV. Chroni bowiem skórę przed szkodliwym działaniem zanieczyszczeń oraz promieni słonecznych. Ten surowiec kosmetyczny wykazuje nie tylko właściwości nawilżające i ochronne, ale też wyrównuje koloryt skóry. Warto włączyć go do swojej pielęgnacji, by pozbyć się blizn czy rozstępów. Co ważne, masło kakaowe jest całkowicie bezpieczne, dlatego mogą je stosować nawet osoby z wyjątkowo wrażliwą cerą.

Masło kakaowe – jak stosować ten surowiec kosmetyczny?

Wiele osób nakłada masło kakaowe bezpośrednio na skórę, ponieważ doskonale się wchłania i nie pozostawia po sobie tłustego filmu. Chociaż produkt występuje w formie twardej kostki, topnieje przy kontakcie ze skórą. Masło kakaowe jest również chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków, którzy pozyskują je od dystrybutorów takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Masełko świetnie sprawdza się również jako dodatek do kosmetyków DIY. Można połączyć je na przykład z masłem shea lub jednym z olejów naturalnych. Najlepiej nakładać masło nie tylko na skórę, ale też na włosy. Jego regeneracyjne właściwości z pewnością pozytywnie wpłyną na stan kosmyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here