Wszystkie dzieci, niezależnie od wieku muszą podróżować w foteliku samochodowym, jeśli mają mniej niż 150 cm wzrostu. Fotelik samochodowy jest więc niezbędnym elementem wyposażenia pojazdu, przy jego wyborze warto także pamiętać o zakupieniu maty pod fotelik dziecięcy. Dzięki takiemu ochraniaczu możemy zabezpieczyć naszą tapicerkę przed uszkodzeniem.

Dlaczego warto zakupić matę pod fotelik samochodowy?

Foteliki dla maluchów mocuje się na specjalnej bazie, montowanej na fotelu przy pomocy systemu Isofix, albo od razu na siedzeniu, stosując do tego celu pasy bezpieczeństwa. Jednak wadą montażu fotelika, jest zabrudzenie tapicerki, jej możliwe rozdarcie i odkształcenie. Jeśli chcemy temu zapobiec, możemy pod fotelikiem umieścić specjalną matę ochronną. Jest to niezwykle prosty i funkcjonalny gadżet, pomagający ochronić skórzaną czy tekstylną tapicerkę przed resztkami jedzenia, piachem, błotem, plamami z soków owocowych, czy uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak zadrapania. Czyszczenie takiego ochraniacza przebiega bezproblemowo, jest szybkie i łatwe. Należy mieć na uwadze, iż pranie tapicerki samochodowej kosztuje sporo pieniędzy. Dodatkowo mata pod fotelik samochodowy, posiada powłokę antypoślizgową, stabilizującą fotelik, dzięki temu zostaje on w jednej stałej pozycji w trakcie jazdy. Maty ochronne są bezsprzecznie jednymi z najlepszych gadżetów samochodowych, ułatwiających życie rodzicom.

Rodzaje ochraniaczy

Ochraniacze mogłyby się wydawać niezwykle podobne do siebie, jednak różnią się przede wszystkim jakością wykonania, sposobem mocowania, zastosowanymi materiałami oraz dodatkowymi udogodnieniami. Maty ochronne mają uniwersalną formę, dzięki czemu nadają się do prawie wszystkich fotelików samochodowych. Zakrywają samo siedzisko albo także oparcie. Dobra mata pod fotelik samochodowy, powinna posiadać wycięcie na zagłówek czy otwory pozwalające na stosowanie systemu Isofix, jeśli mamy bazę pod fotelik. Do produkcji mat, stosuje się wiele materiałów, przeważnie w kolorze czarnym, granatowym, beżowym lub szarym. Tanie modele mat tworzone są z grubej folii, drogie z miękkiej i wytrzymałej pianki. Przy zakupie maty, należy kierować się przede wszystkim jej jakością wykonana. Droższe modele w cenie powyżej 100 złotych są świetnie dopasowane, wytrzymałe i mają nienaganną prezencję. Na rynku istnieją maty wraz z organizerami, w których dziecko może umieścić swoje ubranko czy zabawki.

Na jakie akcesoria zwrócić jeszcze uwagę?

Jeśli chcemy całkowicie zabezpieczyć nasz samochód przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, warto zastanowić się nad kupnem pozostałych akcesoriów ochronnych. W ofercie wielu firm znajdziemy między innymi ochraniacze na tylną część oparcia, na fotel pasażera i kierowcy. Zakupić warto także pokrowiec na fotelik samochodowy.

Mata pod fotelik samochodowy, jest niezwykle przydatnym i praktycznym gadżetem, który powinien posiadać w swoim samochodzie każdy rodzic. Rozwiązanie to doskonale zabezpiecza tapicerkę przed ciężkimi do usunięcia plamami. Wspólne podróże w końcu mogą stać się przyjemniejsze, nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here