Sypialnia to miejsce, w którym mamy odpoczywać. Nawet psychologowie podkreślają, że warto z tego pomieszczenia wynieść biurko, komputer, że nie należy czytać czy pracować w łóżku. Tutaj musi być przytulnie, miękko, przyjemnie, kolory powinny być stonowane, a łóżko przede wszystkim wygodne. Projektując sypialnię to właśnie o łóżku musimy myśleć przede wszystkim, a dopiero po nim dobierać inne elementy wnętrza: nocne stoliki, szafę, zasłony, narzuty. Jakie łóżka znajdziemy na rynku? Na które warto zwrócić uwagę w sklepach podczas wykańczania sypialni?

Najpopularniejsze łóżka
Łóżko powinno być wysokie i duże. Nawet osoba śpiąca samotnie może sobie pozwolić na materac minimum 200×140 cm. Warto zainwestować w wysoką ramę, która ułatwia wstawanie. Im materac bliżej jest podłogi, tym trudniej rano zebrać się z łóżka. W sklepach znajdziemy klasyczne ramy drewniane z zagłówkiem. Nawet za 140 zł możemy więc mieć łóżko, które wymaga jedynie pomalowania i dokupienia materaca. Jednak jeśli zależy nam na byciu modnym, warto rozejrzeć się za łóżkiem z pikowanym zagłówkiem. Miękko wyściełany i obszyty tkaniną czy skórą (lub eko skórą) dodaje pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru. Można również użyć opcji: materac z nóżkami. Wtedy zagłówek montowany jest bezpośrednio na ścianie pokoju. Do romantycznej sypialni świetnie z kolei będzie pasować łóżko metalowe, kute. Jest bardzo ciężkie i bywa kosztowne, ale nie da się ukryć, że tworzy niezwykły klimat w pomieszczeniu.

Miękkość tkanin
Projektując sypialnię nie można zapomnieć o tkaninach i ciepłym świetle. Łóżko powinno być przykryte narzutą, a nawet kilkoma różnymi pledami. Można na nim ułożyć wiele poduszek. Dobierać narzuty i poduszki należy kierując się kolorem, ale nie koniecznie trzeba zwracać uwagę na faktury tkanin. Te mogą być zróżnicowane. Myśląc o świetle pamiętajmy o przynajmniej dwóch punktach – jednej lampie pod sufitem i drugiej służącej do czytania czy łatwego do włączenia światełka nocnego.

blogopracy.net.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDla kogo domy modułowe?
Następny artykułMalujemy pokój

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here