W dzisiejszych czasach konkurencja w branży e-commerce jest na tyle duża, że niezwykle ciężko jest osiągnąć zamierzony poziom zysków. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zoptymalizować stronę internetową. Jest to sprawdzony sposób na to, aby podnieść wartościowy ruch na stronie. Istotne jest to, aby widoczność naszego sklepu online poprawiła się. Pozycjonowanie odgrywa tutaj kluczową rolę. Bez niego nigdy nie osiągniemy takich rezultatów, jak konkurencja, która w sposób profesjonalny podchodzi do tematu optymalizacji. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że zdecydowana większość osób trafia na naszą stronę właśnie przez wyszukiwarkę. Jeśli witryna będzie znajdować się na kilkunastej stronie wyszukiwania, to zajrzy na nią bardzo niewielka ilość osób. Można śmiało powiedzieć, że nasz e-sklep jest niewidoczny, a więc nie możemy pozyskać nowych klientów. Oczywiście możemy wykorzystać wiele działań marketingowych, jednak jest to zdecydowanie zbyt mało. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o pozycjonowanie produktów. Są one głównym celem wizyty na naszej stronie. To właśnie oferowane towary zachęcają potencjalnych klientów do tego, aby wejść na witrynę i przejrzeć asortyment.

Pozycjonowanie produktów w sklepie internetowym wymaga kompleksowego podejścia. Oczywiście wielu osobom może wydawać się to zbyt czasochłonne. Dotyczy to w szczególności sklepów, gdzie znajduje się kilkaset, a nawet kilka tysięcy produktów. Pierwszym krokiem jest nadanie nazwy, która ułatwi proces wyszukiwania. Istotne jest to, aby nazwa towaru była złożona. Muszą znajdować się tam podstawowe cechy danego produktu. Dla przykładu, jeśli mamy do sprzedania sukienkę w czerwonym kolorze, to nie możemy jej nazwać „Sukienka czerwona”. Takich nazw jest w sieci miliony, a więc nigdy nie zwiększymy swojej widoczności w wyszukiwarce. Zamiast tego możemy nazwać ją np. „Sukienka czerwona XL z cyrkoniami”. W przypadku, gdy towar pochodzi od znanego producenta, to powinniśmy oczywiście zawrzeć go w nazwie. W przypadku mniej znanych marek nie ma to większego znaczenia, gdyż tylko niewielka ilość osób będzie wyszukiwać towar za jej pomocą.

Kontynuując temat pozycjonowania produktów w e-sklepach należy również wspomnieć o ich opisach. Odgrywają one bardzo ważną rolę. Z pewnością nie powinniśmy korzystać z gotowego opisu, który można zaimportować np. z hurtowni, czy też strony producenta. Takie teksty znajdują się na zdecydowanej większości sklepów, które posiadają podobny asortyment do naszego. Oznacza to, że nasz sklep jest niemal identyczny, jak konkurencji. Nie wyróżniamy się w oczach klientów, a także wyszukiwarki. To właśnie dlatego nie możemy wypracować wysokiej pozycji w Google. Długość opisów zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeszcze kilka lat temu większość z nich miała około kilkaset znaków. Aktualnie coraz więcej sklepów internetowych stawia na wyczerpujące i bardzo szczegółowe teksty, które mają nawet kilka tysięcy znaków. Oczywiście wymagają one większego nakładu pracy.

wypozycjonujsklep.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here