Wypadanie włosów nie zawsze musi oznaczać coś złego. Jest to naturalne zjawisko i wynika z długości cyklu życia włosa. Kiedy mówimy jednak o łysieniu, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to poważny problem, z którym jak najszybciej należy wybrać się do lekarza.

Kiedy wypadanie włosów może wskazywać na łysienie?

Normalną kwestią w przypadku wypadania włosów jest fakt ich odrastania w miejscu, z którego wypadły. Czasami wypada ich więcej, czasami mniej. Jest to spowodowane różnymi czynnikami, jednak ostatecznie zawsze odrastają.

W przypadku łysienia niestety sprawa jest bardzo poważna. Otóż w tej sytuacji na miejscu włosów, które wypadły nie pojawiają się nowe. Może to doprowadzić do całkowitej utraty włosów.

Sposoby na wypadanie włosów oraz na łysienie

W sytuacji, kiedy zauważamy, że nasze włosy nadmiernie wypadają nie wpadajmy od razu w panikę. Najlepiej wybierzmy się do dermatologa, który zaleci nam wykonanie odpowiednich badań, a następnie na ich podstawie przepisze nam dedykowaną suplementację.

W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z łysieniem, niezawodnym sposobem na to może być mezoterapia igłowa włosy. Zabieg ten polega na tym, że nakłuwając w odpowiedni sposób skórę głowy, pobudza się uśpione cebulki włosów do działania. Ponadto mezoterapia igłowa włosy ma za zadanie wprowadzić do skóry głowy odpowiednie specyfiki, które ją odżywią i sprawią, że włosy zaczną odrastać.

Jak się okazuje mezoterapia na włosy jest to zabieg w stu procentach skuteczny. Wykonuje się go w klinice medycyny estetycznej pod okiem fachowców. Mezoterapia na włosy powinna być powtarzana kilkukrotnie, aby uzyskać zamierzony efekt.

Dla osób, które obawiają się nakłuwania i wolałyby skorzystać z zabiegu nieinwazyjnego, idealnym rozwiązaniem będą komórki macierzyste włosy. Zabieg ten polega na nakładaniu w miejsca łysiejące komórek macierzystych, które odżywiają skórę głowy i jednocześnie pobudzają cebulki włosów do ich produkcji.

Komórki macierzyste włosy jest to zabieg, który wykonuje się jednokrotnie. Nie należy on niestety do najtańszych, jednak zważywszy na efekt końcowy wart jest swojej ceny. Zabieg ten wykonywany jest także w klinice medycyny estetycznej. Jest w stu procentach bezpieczny, a ze względu na swoją skuteczność cieszy się coraz większym zainteresowaniem osób z tego typu problemami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here