Zakup nowego mieszkania to spełnienie marzeń wielu ludzi. Urządzenie tego miejsca to jednak nie tylko wielka przyjemność, ale zadanie trudne i wymagające sporych nakładów finansowych. Zakup mebli do poszczególnych pomieszczeń można rozłożyć w czasie, ale w każdym mieszkaniu czy domu są dwa miejsca które powinny być umeblowane i urządzone w pierwszej kolejności. Są to łazienka i kuchnia.
Meble do kuchni zamawia się najczęściej na wymiar. Większość nowo wybudowanych mieszkań oraz wiele tych starszych mają kuchnie otwarte, połączone z salonem. Wystrój kuchni musi więc być tak dobrany, aby współgrał z urządzeniem salonu.
Oprócz mebli i urządzeń kuchennych do zabudowy ważne jest w kuchni pokrycie ścian. Najczęściej na ścianach znajdujących się nad blatami kładziona jest glazura. Płytki ceramiczne sprawdzają się w kuchni doskonale – chronią ściany przed wilgocią, są odporne na wysoką temperaturę i bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Ale nawet najładniejsze kafelki po pewnym czasie opatrzą się i zwyczajnie staną się nudne. Zmiana glazury nie jest łatwa ani tania i w dodatku może się wiązać z koniecznością demontażu zabudowy. Może więc przy urządzaniu nowej kuchni zastanowić się nad inną opcją niż ceramiczne płytki? Ta opcja to szklane panele na ścianę.
Szkło do kuchni kładzie się na ściany nad blatami. Umieszcza się je tam już po zamontowaniu mebli. Jeśli znudzi się nam, bez problemu możemy wymienić je na nowe, inne.
Do położenia na ścianie używa się przede wszystkim szkła barwionego na jeden kolor. Szkło do kuchni pokrywane jest specjalnymi farbami w kolorze wybranym przez klienta. Można zamówić szkło bezpieczne – klejone, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wysokiej temperatury.
Ładne ściany z czerwonej cegły, betonu albo fototapetę można przykryć szkłem przezroczystym. Uzyskamy w ten sposób ciekawy efekt zdobniczy oraz dobrą ochronę ściany.
Wiele osób zamawia do wnętrz kuchennych panele ze szkła z wzorami wykonanymi metodą sitodruku. W kuchniach można mieć na ścianie motywy roślinne, krajobrazy przyrody lub miejskie, wzory abstrakcyjne itp. Wielu producentów szklanych paneli umożliwia klientom personalizowanie wzorów – można zlecić zadrukowanie szkła własnym projektem graficznym lub zdjęciami.
Utrzymanie czystości w kuchni ze ścianami ze szkła jest proste. Wystarczy butelka płynu do mycia szyb oraz papierowe ręczniki czy miękka ściereczka. Można również użyć płynu ekologicznego – mieszanki wody z octem spirytusowym.
Szkło do kuchni nie wymaga żadnego konserwowania. Jeśli znudzi się nam kolor albo wzór można wymienić panele na nowe. Szkło przezroczyste kosztuje od 25 złotych za metr kwadratowy. Cena rośnie w zależności od grubości i rodzaju szkła. Panele ze szkła w jednym kolorze to wydatek około 100 złotych za metr kwadratowy (najtańsze cienkie można kupić nawet za 60 złotych). Miłośnicy wzorów muszą się przygotować na wydatek powyżej 150 – 180 złotych za metr. Położenie szkła można zlecić fachowcom ale można to zrobić samodzielnie. Wystarczy zakupić specjalny klej do montażu szkła na ścianie.

kopalniamarzen.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here