Taśma do pakowania dobrym rozwiązaniem dla sklepów i magazynów

0
283

Sklepy i magazyny często mierzą się z koniecznością pakowania towaru do wysyłki. Umieszczanie produktów w kartonach i ich poprawnie zabezpieczenie przed transportem nie zawsze jest proste. Szczególnie, jeśli każdego dnia trzeba zapakować dużą ilość takich przedmiotów dla klientów, potrzebne są do tego sprawdzone artykuły, najlepsza może okazać się taśma do pakowania. Pozwala ona zamknąć karton i ochronić go przed wpływem negatywnych czynników. Ciężkie kartony wymagają dodatkowego zabezpieczenia, zastosowanie trwałych produktów do pakowania da możliwość dowolnego przemieszczenia, noszenia czy transportu na dużą odległość różnego typu pojazdami. Mocny klej w takiej taśmie jest odporny na działanie różnych negatywnych czynników, tak często występujących w sklepach, magazynach czy samochodach transportowych.

Jaka powinna być dobra taśma do pakowania?

Taśmy do pakowania bywają różne, nie wszystkie one okażą się przydatne w sklepach wysyłkowych czy magazynach. Ich przydatność będzie większa, jeśli będzie można je zastosować do różnych zadań. Powinny one wykazywać odporność na działanie takich czynników jak: wysoka temperatura, uszkodzenia mechaniczne, czas, wilgotność. Taśma do pakowania nie może wykazywać mniejszą skuteczność latem, wtedy, kiedy temperatury powietrza są niezwykle wysokie. Klej na takiej taśmie musi być tak samo trwały i przydatny. Na rynku nie brakuje bardzo silnych klejów, jednym z nich jest powstały z naturalnego składnika jakim jest kauczuk, klej solwentowy. Drugim godnym uwagi produktem wykazującym nieco mniejszą przydatność jest taśma zawierająca klej hotmeltowy, w tym przypadku w składzie jest kauczuk syntetyczny.

Co jeszcze można odszukać na rynku?

Producenci taśm do pakowania proponują znacznie więcej artykułów. Niekiedy klej tam zawarty cechuje się dobrą trwałością, a nie jest to artykuł, za który trzeba płacić dużo. Są to przedmioty przydatne w wszelkich hurtowniach, sklepach, magazynach. Można zamówić ich większą ilość, a nie ponosi się przez to zbyt wysokich kosztów. Przykładem może być brązowa taśma do pakowania z klejem hybrydowym. Powstała na bazie kleju akrylowego przydaje się do różnych, często skomplikowanych działań, pakowania produktów ciężkich, niewymiarowych. Można nią zabezpieczać wszystkiego typu przedmioty, pochodzące z różnych branż. Jednocześnie brązowy kolor taśmy sprawi, że nie będzie ona niczym wyróżniała się na kartonie. Jest ona produkowana tak, żeby mogła starczyć na znacznie dłużej niż zazwyczaj. Jedna rolka tego artykułu ma aż 60m.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here