Planowanie wyjazdu na urlop warto rozpocząć z większym wyprzedzeniem czasowym. Właśnie teraz, zimą można dokonać niezwykle korzystnych zakupów w biurach podróży. Wśród kierunków najchętniej wybieranych na zagraniczne urlopy Polaków od lat na miejscu pierwszym znajduje się Grecja. W ubiegłym roku na miejscu drugim rankingu znalazła się Turcja – po załamaniu rynku spowodowanym niestabilna sytuacją polityczną i społeczną turyści znów tłumnie ruszyli do kurortów tureckich. Jeśli w zbliżającym się sezonie urlopowym ulubionym celem wypraw rodaków stanie się Turcja – wycieczki, wczasy, obozy w tym kraju na pewno spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów biur turystycznych.
Turcja to kraj niezwykły. Ogromne terytorium z bardzo zróżnicowaną powierzchnią, oblane wodami kilku mórz ma tysiące niezwykłych cudów przyrodniczych, które warto zobaczyć. Bogata historia oraz tradycje i kultura tego kraju przyciągają miłośników zabytków oraz osoby lubiące poznawać inne kultury.
Dla osób lubiących mało aktywny wypoczynek w wygodnych hotelach o wysokim standardzie poleca się wczasy all inclusive na Riwierze Tureckiej. To wybrzeże Morza Śródziemnego oferuje piękną słoneczną pogodą niemal przez cały rok, opalanie się na piaszczystych plażach, kąpiele w czystym morzu, uprawianie licznych sportów wodnych. Przebywając na Riwierze można odbyć wycieczki wgłąb kraju. Warto pojechać do legendarnej Troi opisanej przez Homera albo na dłuższą dwu – trzydniową wycieczką do dawnej stolicy Bizancjum – Konstantynopola, czyli współczesnego Stambułu.
W ciągu kilku godzin można z kurortów położonych nad Morzem Śródziemnym dotrzeć do Pamukkale – niezwykłej atrakcji przyrodniczej znajdującej się w górach. W Pamukkale parująca woda spływająca z gór zostawia osady mineralne tworząc fantazyjne tarasy z trawertyny. Białe formacje widoczne są z daleka i wyglądają jak wielkie zwoje bawełny. W zagłębieniach tarasów zbiera się woda o właściwościach leczniczych oraz biała glinka, która ma podobno działanie odmładzające. Z kąpieli w Pamukkale korzystała najpiękniejsza kobieta świata starożytnego – Kleopatra, królowa Egiptu.
Miłośnicy kultury antycznej powinni wybrać się na wczasy do miejscowości położonych na wybrzeżu Morza Egejskiego. Polacy najbardziej lubię tłoczny i gwarny kurort Bodrum. Równie ciekawym jest miasto Kusadasi, które dzieli tylko 30 kilometrów od największej atrakcji turystycznej tego regionu – Efezu. Dzisiaj Efez jest świetnie zorganizowanym skansenem archeologicznym; kiedyś był najpiękniejszym antycznym miastem na terenie Azji Mniejszej.
Niedaleko Efezu znajduje się miejsce kultu Maryjnego – Dom Marii. W tym miejscu zamieszkała po ukrzyżowaniu syna matka Jezusa – Maria i w małym domku przebywała aż do swojej śmierci.
Będąc w Turcji egejskiej warto odwiedzić niezwykłą górską wioskę – Sirince. Według znawców energii ziemskiej Sirince jest czakramem, a koniec świata, który przewidzieli Majowie ma tę miejscowość ominąć. Warto zajrzeć do Sirince jeszcze przed końcem świata i zakupić kilka butelek niezwykłego wina z domieszką soków owocowych albo oliwę tłoczoną z oliwek zebranych w gajach wokół miejscowości.

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here