Mała łazienka w bloku to częsty problem, który stosunkowo łatwo można rozwiązać, używając odrobiny wyobraźni. Istnieje mnóstwo sposobów, aby ją optycznie powiększyć. Mała przestrzeń nie powinna nas ograniczać. Przeanalizujmy co chcielibyśmy w niej zmienić i jak wyglądałaby nasza wymarzona toaleta. Zastanówmy się jaki mamy fundusz, w którym chcielibyśmy się zmieścić. Weźmy pod uwagę ilu jest członków rodziny, czy są osoby starsze, które potrzebują dodatkowych sprzętów.
Kiedy już wstępnie będziemy wiedzieli czego oczekujemy od naszej łazienki, weźmy się do pracy. Po pierwsze wybierzmy kolorystykę, jaka będzie panowała w pomieszczeniu. Jeżeli łazienka nie ma okna, to oznacza, że jest niedoświetlona, a więc najlepszym rozwiązaniem będą ciepłe jasne barwy, np. odcienie beżu. Możemy też postawić na odcienie szarości, kierujmy się własnymi upodobaniami, nie zapominając o tym, aby wszystko było ze sobą spójne. Kiedy ustalimy kolor mebli i znajdziemy takie jakie nas interesują, przejdźmy do równie ważnej kwestii, mianowicie do kafelek. Powinny być w podobnym kolorze, ale unikajmy idealnego doboru barw, aby wszystko się ze sobą nie zlało. Jeżeli chodzi o fugi, dobrym rozwiązaniem są ciemne odcienie, wcześniej wybranych kolorów przewodnich. Następnie zastanówmy się nad ustawieniem mebli. Wanna, ewentualnie umywalka powinna stać na wprost wejścia. Na tej ścianie powinno znajdować się także lustro, które optycznie powiększy łazienkę. Jeżeli wolimy kabinę prysznicową, możemy ją umiejscowić również w rogu, na wprost wejścia. Przy wyborze toalety, możemy zdecydować się na model podwieszany, który zaoszczędzi nam sporo miejsca, a w dodatku dużo lepiej się prezentuje. Pralka podobnie jak i toaleta powinna stać na bocznej ścianie, tak, aby nie była w centrum uwagi. Tu mamy z kolei do wyboru np. model ładowany od góry, o mniejszych gabarytach. Warto jest zainwestować w meble, które spełniają kilka funkcji naraz, mam na myśli umywalkę z szafką, czy pralkę zabudowaną blatem, nad którą również możemy stworzyć swój własny kącik. Ciekawym pomysłem jest podwieszany sufit, który będzie się dobrze prezentował w mniejszym pomieszczeniu. Do tego celu możemy wykorzystać matowe płyty pleksi. Z koeli po bokach można poprowadzić taśmę LED, która nada odrobinę świeżości wnętrzu.
Następnie skupmy się na detalach, które są bardzo ważne, a o których często zapominamy. Ustalmy jaki będzie ich kolor przewodni. Mam tu na myśli uchwyty do szafek, czy węża od prysznica, które zazwyczaj występują w srebrnym kolorze i tego powinniśmy się trzymać. Możemy dorzucić delikatny akcent kolorystyczny w postaci ręczników, chodniczka lub kosmetyczki, która leży na blacie. Jest o tyle dobre rozwiązanie, że wraz ze zmianą panujących trendów, wystarczy zmienić te konkretne przedmioty, aby wnętrze wciąż wyglądało modnie i elegancko. Warto zakupić także świece zapachowe, jeśli planujemy wstawić półkę w okolicy wanny, będzie to dla nich idealne miejsce. Skupmy się na łazience jako całości, składającej się z szczegółów. Nasza toaleta nie musi wyglądać jak w pięciogwiazdkowym hotelu, ważne, aby była urządzona z gustem.

designsekcja.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZakładanie konta w banku
Następny artykułSzkło w kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here