Zakłady kamieniarskie cały czas muszą walczyć o klientów, zapewniając nie tylko wysoki poziom świadczonych usług, ale również opcje dodatkowe, które przynajmniej w pewnym stopniu wyróżnią je na tle konkurencji. Doskonałym na to przykładem jest wizualizacja 3D.

Tego typu oferta przynosi korzyści zarówno firmie, jak i jej klientom. Stanowi zachętę, a przy okazji zdecydowanie ułatwia dokonanie wyboru w oparciu o wizualny przykład projektowanego nagrobka. Jednak po kolei – w jaki sposób tego typu usługa jest realizowana?

Na początku klient przedstawia swoje wymagania i potrzeby. Wskazuje między innymi wymiary nagrobka, rodzaj interesującego go materiału, kształt płyty, a także ewentualne zdobienia. Na podstawie tych informacji specjaliści przygotowują projekt. Gdy pierwsza jego wersja jest gotowa, powstaje wizualizacja 3D, dzięki której klient może na własny oczy sprawdzić, jak się on prezentuje. Jest to dobry moment na to, aby wskazać na potrzebę wykonania poprawek lub zmian. Wszystko po to, aby końcowy (ten rzeczywisty) efekt okazał się w pełni zadowalający.

Dzięki wizualizacji klienci doskonale wiedzą, jak będą prezentować się nagrobki. Legionowo to dobry przykład miasta, w którym działa wiele firm oferujących tego typu usługi. Za każdym razem warto więc dokładnie przeanalizować, co takiego jest w stanie wykonać konkretny zakład kamieniarski.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście możliwość wykonania wizualizacji 3D to nie wszystko. Uwagę należy zwrócić też na inne kwestie, związane chociażby z jakością wykonywania nagrobków. Dobry zakład to taki, który korzysta wyłącznie z materiałów pierwszej klasy, gwarantujących odpowiednia wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Tylko wtedy można mieć pewność, że nagrobek przetrzyma próbę czasu i zachowa swoją kolorystykę oraz fakturę.

Żeby przekonać się, czy dana firma jest w stanie to zagwarantować, warto zwrócić uwagę na jej wcześniejsze realizacje (najczęściej są one prezentowane na stronach internetowych), jak również na opinie publikowane przez osoby, które zamawiały u niej nagrobki. Mińsk Mazowiecki to kolejny przykład miasta, w którym działa wiele niezwykle solidnych firm. Trzeba tylko wiedzieć, jak je rozpoznawać.

Kierowanie się wyłącznie ceną świadczonych usług to zły pomysł. Tanie nie zawsze znaczy dobre, często jest to wręcz synonim bylejakości, dlatego lepiej skupić się na innych kwestiach, które zdecydowanie ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here