Czajnik z filtrem: co to jest? Jak to działa? Czy warto? Zalety i wady naczynia filtrującego. Ile kosztuje zbiornik na wodę, wymienny filtr i przefiltrowana woda? Czy warto?

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/czy-warto-miec-dzbanek-filtrujacy-do-wody-jak-on-dziala/

Filtrowanie wody

Dobrze wiesz, że jakość wody z kranu jest bardzo zróżnicowana. Chociaż coraz więcej samorządów szczyci się wartymi miliony euro inwestycjami, które sprawiają, że woda z zakładów wodnych jest równie dobra jak woda butelkowana, nie wszędzie tak jest.

Problemem nie jest sama woda, ale sieć zasilająca nasze domy i mieszkania. Mówiąc logicznie, woda, która była instalowana w płycie budowlanej przez 30 lat nie jest zbyt czysta, na pewno „wzbogaci” wodę różnymi rzeczami, których nie chcemy pić. Są to głównie metale ciężkie. Kiedy dodamy nieprzyjemny chlor, mamy już wystarczający powód, aby przefiltrować wodę z kranu przed wypiciem.

Jak działa dzbanek?

Składa się z dwóch plastikowych zbiorników na wodę – jeden jest używany w drugim. Pierwsza służy do nalewania wody wodociągowej, druga służy do zbierania przefiltrowanej wody. Oczywiście musi najpierw przejść przez wkład filtrujący, który znajduje się na dnie pierwszego zbiornika. Zasada działania jest zatem bardzo prosta.

W komorze wody wodociągowej można stosować różne wkłady filtrujące. Kiedy kupiłem dzban, producent dodał 2 standardowe filtry i 1 filtr magnezowy. Szczerze mówiąc, nie czułem żadnej szczególnej różnicy w smaku wody. Standardowe filtry wychwytują tylko zanieczyszczenia i niepotrzebne związki chemiczne, które są niewidoczne gołym okiem.

Ponadto filtr magnezowy wzbogaca wodę w magnez, bardzo cenny minerał. To nie wszystko. Dostępne są również inne typy wkładów, w tym bardzo popularne wkłady z węglem aktywnym, które usuwają nieprzyjemny smak chloru i metalu.

Przeczytaj też: http://www.galax-sport.pl/odpowiedni-mikser-domowego-uzytku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here