Wyjazdy do Niemiec do pracy w charakterze opiekunki to dosyć popularny sposób zarabiania dla kobiet z Polski po 50 roku życia. Jeżeli w Polsce sytuacja zawodowa nie jest najlepsza, poprawę sytuacji może zagwarantować właśnie wyjazd do pracy do Niemiec. Sporo kobiet w ten sposób znacznie poprawiło swoje finanse, uzyskało większe poczucie wartości i zadowolenia z siebie, bo praca ta daje sporo satysfakcji.

Opieka nad seniorami w Niemczech

Opieka nad seniorami w Niemczech jest dosyć dobrze płatnym zajęciem dla Polek. Zwykle zarabiają tam one około 1000 € każdego miesiąca. Przy tym wszystkim nie muszą płacić za mieszkanie oraz za wyżywienie, agencja pracy organizujące wyjazdy zapewnia również bilet na przejazd do Niemiec, oraz bilet powrotny do domu. Są to bilety autokarowe. Sama praca nie jest stosunkowo skomplikowana, to po prostu pomoc w codziennym funkcjonowaniu starszych osób. Można zatem opiekować się zarówno kobietami, jak też mężczyznami. Bardzo często są to osoby chore, albo cierpiące na przykład na demencję starczą, które gubią się w codziennych obowiązkach, a także nie radzą sobie już z czynnościami samoobsługowymi. Trzeba zatem nastawić się na pomoc podczas kąpieli oraz porannej toalety, na pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych, ubieraniu się, a także zażywaniu leków. Jeżeli jednak starszy człowiek wymaga jakiejś większej pomocy medycznej, w tym celu dodatkowo są zatrudniane inne osoby, które regularnie przyjeżdżają do domu i pomagają. Opiekunka z Polski musi się natomiast nastawić na mieszkanie z rodziną, ma do dyspozycji swój pokój oraz swoją łazienkę.

Dlaczego ta praca jest korzystna

Ta praca jest korzystna z bardzo wielu różnych względów. Po pierwsze nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego w jakimś wyjątkowo dobrym stopniu, a zatem mogą się o nią ubiegać nawet osoby słabo mówiące po niemiecku. Poza tym nie trzeba mieć wykształcenia medycznego, tak naprawdę można się przekwalifikować z każdego innego zawodu, najczęściej wystarczy tylko doświadczenie nad opieką nad osobami starszymi na przykład z własnej rodziny. Uzyskać można naprawdę wiele – pracę z perspektywą zatrudnienia w przyszłości, z regularnymi wpływa mi na konto. To zatem naprawdę uczciwa propozycja dla bezrobotnych lub chcących się przekwalifikować Polek.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here