Według większości z nas najpiękniejszy czas w przeciągu całego roku, bardzo magiczny oraz rodzinny. Mowa tu oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia oraz o całej otaczającej to święto atmosferze oraz przygotowaniach. Bardzo wiele osób pytana o najprzyjemniejsze wspomnienia dotyczące rodzinnego domu, bez zawahania odpowiada, że są to okresy około świąteczne oraz same święta. Co składa się na ten magiczny czas, co sprawia, że święta są dla nas takie ważne i z takim sentymentem wracamy do nich we wspomnieniach?
Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim są to święta rodzinne, w spokojnej wesołej atmosferze spotyka się ze sobą cała najbliższa rodzina, wspólnie przyrządzane aromatyczne potrawy wigilijne, życzenia, dzielenie się opłatkiem, kolędowanie, obdarowywanie najbliższych prezentami, to wszystko składa się na magię świąt.
Jednak święta to nie są jedynie przyjemności, to wiele dylematów, z którymi musimy się w tym czasie uporać.
Najczęstszymi dylematami jakie pojawiają się w czasie świat w każdym domu to jakie potrawy przygotować na wigilijny stół oraz na kolejne dwa dni świąt, jak ubrać choinkę oraz jakimi prezentami obdarować najbliższe nam osoby, tak aby trafić w ich gust.
Jeśli chodzi o potrawy wigilijne to przede wszystkim powinno być ich dwanaście. Z roku na rok menu wigilijne jest przez nas modyfikowane, głównie ze względu na to, iż moda kulinarna nieco się zmieniła w stosunku do poprzednich kilkunastu lat. Dlatego na stole wigilijnym często pojawiają się nieco zmodyfikowane potrawy, jednak baza tych dań jest zawsze taka sama. Zawsze na stole znajdziemy karpia, zupę z z suszu, sos grzybowy, kutię, makiełki, śledzie, jednak sposób ich podania będzie różny w zależności od domu.
W przypadku choinki wszystko zależy od poczucia estetyki domowników. W każdym domu będzie wyglądać inaczej. Prezenty natomiast najlepiej, aby były dobrze przemyślane, bo nikt chyba nie chce wydać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy.

Kiedy uporamy się ze wszystkimi przygotowaniami świątecznymi, radośnie rozpoczynamy okres świętowania, ten najpiękniejszy w przeciągu całego roku czas.

www.zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here