Ubezpieczenie na życie to rzecz niezbędna. Do tego nie trzeba przekonywać nikogo. Dzięki niemu zapewniamy sobie i bliskim swego rodzaju zabezpieczanie w na wypadek problemów ze zdrowiem czy śmierci. Niektórzy z nas decydują się na ubezpieczenia grupowe, najczęściej związane z miejscem pracy, wiele osób jednak sięga także po te indywidualne. Mają one bowiem wiele zalet.

W zależności od potrzeb

Gdy ubezpieczamy się indywidualnie mamy duży wpływ na to, jak ubezpieczenie to będzie wyglądać. Sami możemy zadecydować, która polisa spełni nasze oczekiwania i potrzeby. Co ważne, decydując się na nie zapłacimy dokładnie za taki zakres jaki jest nam niezbędny. Nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na coś, z czego prawdopodobnie nie skorzystamy. Indywidualne ubezpieczenie na życie od Avivy to sprawdzone rozwiązanie, które daje nam możliwość dostosowania polisy do własnych wymagań.

Pod kątem pieniędzy

Ze swego rodzaju personalizacją polisy wiąże się także możliwość wyboru sumy ubezpieczenia. Będzie ona różna w zależności od zakresu ubezpieczenia na jaki się zdecydujemy. To duża zaleta, ponieważ sami możemy zadecydować który pułap zagwarantuje nam największe bezpieczeństwo.

Na jaki czas?

Wybierając indywidualne ubezpieczenie możemy również zadecydować czy polisa będzie terminowa czy bezterminowa. Ta pierwsza jest zawierana na ściśle określony czas, druga jak sama nazwa wskazuje jest zawierana na czas nieokreślony. Ma też dużo więcej zalet. Sami możemy zadecydować o jej zakresie, dostosowując ją do etapu na jakim aktualnie jesteśmy. Przykładowo: inną polisę wykupimy w wieku 30 lat, gdy urodziło się nam dziecko, a inna w wieku 55, gdy chcemy zabezpieczyć bliskich.

Różne możliwości

Ubezpieczenia grupowe mają już ustalony zakres i zasady. W przypadku gdy ktoś chce rozszerzyć polisę, może mieć z tym problem. Decydując się na rozwiązanie indywidualne możemy rozszerzyć polisę na przykład o fundusz inwestycyjny.

Jak widać indywidualne ubezpieczenia na życie mają wiele plusów. Decydując się na nie zapewniamy sobie ochronę niemal szytą na naszą miarę, dostosowując nie tylko zakres polisy ale także jej kwotę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here