Zapalniczki i palniki – bez tego nie obejdzie się żaden palacz

0
359

Palacze, niezależnie od tego, czy korzystają z tradycyjnych fajek, papierosów czy może z fajek wodnych, muszą mieć możliwość podpalenia swojego ulubionego suszu ziołowego lub tytoniu. Właśnie dlatego zapalniczka lub palnik jest wręcz nieodłącznym akcesorium każdego z nich. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

Zapalniczka do zadań codziennych

Zapalniczki wykorzystywane są przez nas praktycznie codziennie – i to nie tylko w celu zapalenia papierosa. Mogą również przydać się podczas innych sytuacji, takich jak choćby wizyta na cmentarzu, kiedy pragniemy zapalić znicze. Również w domu zapalniczka może być przydatna i posłużyć między innymi do zapalenia świeczek, kadzidełek czy też podpałki, którą następnie wykorzystamy w kominku podczas długiego, chłodnego wieczoru.

Zapalniczka gazowa z możliwością uzupełnienia

Większość zapalniczek wypełnia się gazem, który szybko się zapala i zapewnia optymalną temperaturę płomienia. Istnieją przy tym różne modele zapalniczek – takie, które mogą zostać ponownie napełnione oraz takie, których uzupełnić się nie da. Wiele osób decyduje się na tę pierwszą opcję, ponieważ dzięki temu może stale korzystać z jednego akcesorium, bez konieczności ciągłego kupowania nowego.

Co równie ważne, zapalniczka z możliwością uzupełniania gazu jest często stylowym akcesorium, którego wartość to nie tylko użyteczność, ale również atrakcyjny wygląd. Przykładowo, może posiadać nietypowy kształt, nadruk lub kolor, które sprawiają, że staje się bardziej osobistym przedmiotem, a dla niektórych nawet elementem kolekcji.

Efektowna zapalniczka z czerwonym płomieniem

Kolejnym przykładem ciekawej zapalniczki może być klasyczny, prostokątny model marki Atomic, który posiada czerwony płomień: Baltic RF Chrome. Całe akcesorium prezentuje się niezwykle elegancko, ponieważ zostało wykonane z wysokiej jakości chromowanego metalu o srebrzystym zabarwieniu. Zamykanie od góry i dobrze wyważony ciężar zapalniczki sprawiają, że prezentuje się ona klasycznie i luksusowo jak na wielu filmach.

Ważną cechą tej zapalniczki jest także elektroniczna metoda jej zapalania, która sprawia, że nigdy więcej nie poczujesz płomienia na palcach, jak bywało w klasycznych zapalniczkach z krzesiwem.

Palnik gazowy zamiast zapalniczki

Innym rodzajem źródła ognia może być palnik gazowy. Marka Atomic również w tym przypadku postawiła sobie za cel stworzenie atrakcyjnej linii produktów, dlatego znajdziemy wśród nich ciekawie wyglądające i posiadające różne opcje palniki gazowe.

Akcesoria te są wykorzystywane przede wszystkim do podpalania bonga albo vaporizera DynaVap. Dzięki posiadaniu kilku płomieni palnik ten szybko i efektywnie podpala susz, co zapewnia użytkownikom mniej czekania, a więcej zabawy. Również jego wygląd może być niezwykle atrakcyjny, więc akcesorium to stanie się świetnym dodatkiem dla każdego miłośnika fajek wodnych – i nie tylko ich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here