Nie musisz wcale czekać do lata, by znów cieszyć się subtelnie opaloną skórą. Zamiast tego skorzystaj z usług oferowanych przez solaria. Wbrew pozorom takie „sztuczne opalanie” może być całkowicie bezpieczne dla twojej skóry i zdrowia. Wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Przede wszystkim przed rozpoczęciem opalania zapoznaj się dokładnie z zaleceniami salonu. Przeczytaj instrukcję obsługi solarium i jeśli tylko będziesz mieć jeszcze jakieś wątpliwości, rozwiej je poprzez rozmowę z pracownikami. Pytaj obsługę o wszystko, czego tylko chciałabyś się dowiedzieć.

Ustal także optymalny czas opalania. Musisz dostosować go do typu i koloru twojej skóry. Jeżeli wiesz, że twoje ciało nie reaguje zbyt korzystnie na kontakt z promieniowaniem słonecznym, zacznij od kilkuminutowego opalania i stopniowo wydłużaj czas jego trwania. Zawsze lepiej posiedzieć w solarium krócej niżeli dłużej. Jeżeli jednak twoja karnacja już teraz jest dość ciemna, najprawdopodobniej nic złego się nie stanie, jeżeli posiedzisz w solarium trochę dłużej. Mimo wszystko powinnaś omówić ten temat z obsługą placówki.

Pamiętaj też, by dobrze przyszykować ciało do opalania. Bezpieczne opalanie w solarium powinno zostać poprzedzone specjalnym przygotowaniem. W dniu, w którym zamierzasz się opalać, nie wolno ci używać żadnych dezodorantów, perfum czy innych substancji zapachowych. Zmyj też makijaż i ściągnij z siebie całą biżuterię. Możesz też użyć na ciele kosmetyku wspomagającego, który sprawi, że będziesz opalać się nieco szybciej niż normalnie. Wcześniej sprawdź jednak, czy twoja skóra dobrze na niego reaguje. Wykonaj sobie szybki test alergiczny, by dowiedzieć się, czy przypadkiem nie jesteś uczulona na któryś ze składników produktu.

Już po opalaniu powinnaś też dobrze wypielęgnować skórę, aby ją ukoić i przywrócić jej właściwy naturalny stan. W tym celu skorzystaj ze specjalistycznych kosmetyków chłodzących i łagodzących. Zmniejszą one zaczerwienienie skóry i poradzą sobie z ewentualnymi podrażnieniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here