Bardzo dużo ludzi, przechodzi na zdrowe odżywianie. Dzieje się tak dlatego, że w wielu produktach, do których wszyscy mają dostęp, jest mnóstwo chemii i szkodliwych dla zdrowia substancji. Ich spożywanie prowadzi do otyłości, problemów z sercem czy z innymi narządami. Przez spożywanie takich produktów, skraca się życie, co warto wziąć pod uwagę.
Zdrowa i zróżnicowana dieta
Każdy z nas powinien się zastanowić nad swoją codzienną dietą, spojrzeć na to, co codziennie ląduje na jego talerzu. Czy aby nie są to potrawy bardzo tłuste i kaloryczne, które nie dostarczają żadnych składników odżywczych do organizmu. Codzienna dieta powinna być dobrze urozmaicona, nie może w niej zabraknąć zdrowych owoców i warzyw. Szczególnie obiad powinien być urozmaicony, powinien zawierać mięso lub rybę, dodatek w postaci kaszy czy ryżu i oczywiście warzywa. Bardzo dobrą propozycją do obiadu jest kalafior. To bardzo zdrowe a do tego smaczne warzywo, jeśli zostanie w odpowiedni sposób przyrządzone. Jest wiele sposobów na to, jak ugotować kalafior. Wiele osób poleca gotowanie na parze, bo wtedy warzywo to zatrzymuje w środku wszystkie witaminy i substancje odżywcze. Inną metodą jest gotowanie kalafiora w rosole. Wtedy przejmuje on smak mięsa i innych warzyw rosołowych, jest przez to bardzo smaczny. Można go też gotować w lekko osolonej wodzie. Pamiętać należy o tym, że kalafior gotujemy bardzo krótko, tak by nie był surowy ale nie może się też rozpadać, co się często zdarza w przypadku zbyt długiego gotowania.
Kalafior jest idealnym dodatkiem do wielu różnych potraw. Można go podawać jako osobną część dania, albo dodać do sałatki warzywnej. Można też z niego zrobić piure, które jest idealnym podkładem do zapiekanki mięsnej i nie tylko.Bardzo smaczna jest też zupa kalafiorowa, do której można dodać marchewkę czy jajko. Smak kalafiora jest wyjątkowy, dlatego warto go dodawać do codziennych posiłków. Pamiętać należy, że jest to warzywo wzdymające, więc nie należy przesadzać z jego ilością, szczególnie u małych dzieci.

www.4emotion.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJaki film?
Następny artykułSmaczne dodatki do potraw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here