Od najmniejszych lat nasze mamy powtarzają nam, abyśmy myli zęby po każdym posiłku, jednak niezbyt często się nam udaje kultywować tę radę. Poprzez chore zęby możemy odczuwać przerzuty ból na inne części ciała, praktycznie na całe ciało. Badania wykazują, że nie leczeni popsuty zębów może skutkować poważnymi powikłaniami, bólami mięśni, głowy, migrenami, bólami stawów, zatok, kości i wieloma innymi. Jak widzimy, skutki niedbania o higienę jamy ustnej są straszne. A jak wiemy nie od dziś, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Jak dbać o zęby?

Jeśli chcemy mieć zawsze zdrowe i białe zęby musimy zainwestować troszkę czasu w ten biznes. Po pierwsze, obowiązkowa musimy nabić najzwyklejszą szczotkę do mycia zębów, odpowiednią do naszego typu zębów pastę, najlepiej zasięgnąć rady dentysty. On na pewno nam poradzi jakąś konkretną i wartą uwagi pastę. To najbardziej podstawowy zestaw do dbania o zęby. Krokiem dalej jest zakup płynu przeznaczonego do higieny jamy ustnej, jest to koszt troszkę wyższy niż zwykła pasta i szczoteczka, ale nadal nieporównywalny do kosztów leczenia zębów. Poza płynem możemy nabyć specjalną szczoteczkę elektryczną. Badania mówią, że usuwa ona do 40% więcej jedzenia z płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka. Poza szczotkowaniem zębów, po każdym spożytym posiłku, musimy unikać gumy do żucia, albowiem niszczy ona szkliwo oraz cała żuchwa może nam spaść z zawiasów i wtedy dopiero będziemy mieć problem. Kolejnym ważnym krokiem jest odwiedzanie dentysty na wizyty kontrolne, występują one co około 3 miesiące.

Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?

Jeśli stan naszych zębów jest bardzo ciężki, zostaje nam tylko operacja chirurgiczna. Strasznie do brzmi, ale czasem jest to jedyna opcja, jaka nam pozostała. Będziemy musieli się udać do szpitala. Narkoza jest bardzo drogim środkiem. Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje nam takiej operacji, musimy zapłacić za nią z własnej kieszeni. Jest to koszt od 1000 do nawet 5000 złotych, zależny od zaawansowania rzeczy, jakie musi wykonać chirurg.

Teraz już wiem, ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą, nie jest to tani zabieg, zwłaszcza jeśli musimy zapłacić za operację z własnej kieszeni. Dlatego warto myć zęby i kontrolować ich stan na wizytach kontrolnych, a na pewno długo nam posłużą.

pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRemont mieszkania
Następny artykułPodloga a aranzacja wnetrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here