Bagatelizowanie przebytych chorób, częste przebywanie w zimnym otoczeniu, zła dieta i zbyt duże obciążenia. Wszystkie te czynniki sprzyjają powstawaniu schorzeń stawów i kości. Dolegliwości te, zwane reumatyzmem, są bardzo uciążliwe. Można je oczywiście leczyć rozmaitymi lekami i suplementami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją doskonałe, znane od lat zioła na stawy.

Czym są choroby stawów

Choroby te możemy ogólnie podzielić na dwie grupy: schorzenia zapalne i niezapalne. Obie charakteryzują się bólem, gorączką oraz stopniową utratą kilogramów. Człowiek zapadający na choroby reumatyczne odczuwa ogólne osłabienie i trudności w poruszaniu się. Niezbędne w takim przypadku jest wykonanie badań rentgenowskich oraz badań krwi. Na choroby stawów zapadają nie tylko starsi ludzie. Coraz częściej problem ten dotyka młodszą część społeczeństwa. Powodem jest wspomniany wcześniej niewłaściwy tryb życia, nadwaga lub niewłaściwe uprawianie sportu.

Zioła na stawy

Zioła pomagają na oba rodzaje chorób reumatycznych. Posiadają właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Ich głównym zadaniem jest rozgrzewanie i kojenie bólu stawów. Szczególne właściwości rozgrzewające posiada… imbir. Wszystkie zioła są naukowo przebadane. Do najważniejszych zaliczamy arnikę górską, wierzbę białą, gorczycę białą i wiązówkę błotną. Wszystkie one przy odpowiednim stosowaniu pomagają ukoić ból oraz pozbyć się ognisk zapalnych. Ich właściwości są znane od dawna a przepisy na leki z nich wytwarzane przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Pomocna w leczeniu chorób stawów jest także pokrzywa zwyczajna. Pomaga ona w wydalaniu z organizmu szkodliwych substancji.

Aby otrzymać taki leczniczy napój ziołowy należy zazwyczaj zaparzyć jedną łyżeczkę suszu wrzącą wodą i odstawić na kilkanaście minut. Pamiętajmy oczywiście aby nie przesadzać z ilością. Zioła, jak wszystko inne, w nadmiarze również mogą szkodzić. Najlepiej skonsultować się z lekarzem i dokładnie przestudiować ulotkę.

Można również stosować kąpiele bądź okłady z naparów ziołowych. Warto jednak skonsultować się z kimś, kto posiada już jakąś wiedzę na ten temat. Łatwo możemy narobić sobie więcej szkody niż pożytku takimi sposobami.

Ostatnio prowadzone są badania nad leczniczym działaniem korzenia piwonii białej. Według sporej grupy naukowców jest to bardzo dobrze rokujący na przyszłość lek. Posiada on unikalne właściwości. Pacjenci odczuwają redukcję dolegliwości o ok.40%.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zadbać o styl życia, właściwą dietę i odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem. Jeśli jednak dopadną nas dolegliwości związane z bólem stawów śmiało możemy użyć ziół do ich leczenia. W każdej aptece znajdziemy szeroki wachlarz produktów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here