Chcesz ułożyć sobie kalendarz ćwiczeń oraz naprawdę chcesz mieć pod ręką proste w obsłudze narzędzie, które pomoże Ci organizację planów treningowych. Na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje do ćwiczeń – mnóstwo z nich dostępnych jest w kategorii darmowej, zatem możesz wypróbować chociażby parę oraz dobrać tę, która bardzo Ci odpowiada. Oto parę ciekawych propozycji, spośród których, z całkowitą pewnością wybierzesz idealną dla siebie.

Aplikacja do ćwiczeń – którą dobrać?

Dostępne aplikacje oferują przeróżnego rodzaju korzyści z ich użytkowania – pomagają śledzić przebyty podczas treningu dystans, ilość spalonych kalorii, okres przeznaczony na szkolenia oraz ich typ. Nie znasz się łudzić, iż wystarczy aplikacja fitness, aby schudnąć lub usprawnić kondycję – tutaj niezbędna jest Twoja decyzja oraz konsekwencja. Natomiast proste narzędzie na telefon pomoże Ci doprowadzać dziennik pracy oraz wyznaczać cele, które pragniesz osiągnąć. Jakie aplikacje sportowe warto wypróbować?

jakie aplikacje fitness będą najlepsze

Do popularnych należą:

Endomondo – to już klasyk na rynku. Chociaż kojarzy nam się a aplikacją dla biegaczy, chodziarzy czy rowerzystów, możesz uprawiać z nią oraz mnóstwo innych dyscyplin, w tym boks, taniec lub szermierkę. W ramach darmowej wersji masz możliwość śledzenia czasu, dystansu, prędkości, spalonych kalorii, możesz również wiązać się z serwisami społecznościowymi oraz zapisać listę utworów słuchanych podczas ćwiczeń.
30-dniowe wyzwanie
Fitness – zawiera propozycje ćwiczeń opracowanych przez profesjonalnych trenerów. Intensywność treningów jest zwiększana powoli. Z aplikacją możesz wzmocnić mięśnie brzucha, pośladków, całego ciała, dzień za dniem śledząc postępy.
Virtuagym Fitness – aplikacja do ćwiczeń na siłowni dla zagubionych. To książkę dla Ciebie, gdy chcesz rozpocząć należeć do klubu fitness oraz potrzebujesz instrukcji jak czerpać z danych urządzeń. Aplikacja podpowiada te jak wykonywać inne ćwiczenia bez sprzętów – baza ćwiczeń jest niezwykle duża oraz jesteś możliwość stworzyć z nią indywidualny program, dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania.
7 Minutowe Ćwiczenia – gdy nie masz czasu biegać na siłownię, basen czy aerobik, możesz zaczerpnąć z naszej w obsłudze aplikacji zawierającej instrukcje jak wykonywać ćwiczenia w domu. Pozwalają one osiągnąć dobrzy wynik w szybkim okresie, a nie będziesz już poszukiwać wymówek do unikania treningu. Ćwiczenia kończy się w 2-3 seriach, każde po 30 sekund z 10-sekundowymi przerwami.
MyFitnessPal – to aplikacja fitness przeznaczona przede wszystkim dla osób pragnących zadbać o zdrową oraz lekką dietę, która sprawi, iż wyniki ćwiczeń będą już widoczne. Apka zawiera imponującą bazę artykułów spożywczych, którą możesz samodzielnie poszerzać. Dzięki temu szybko będzie Ciż obliczyć kaloryczność spożywanych dań. Oprócz tego odnajdziesz tutaj propozycje ćwiczeń aerobowych oraz modelujących sylwetkę.
Programy do ćwiczeń w domu, na siłowni lub świeżym powietrzu są na pewno dobrą motywacją oraz pomagają śledzić postępy. Pamiętaj natomiast o bezpieczeństwie, by uniknąć ryzyka kontuzji. Każdy ruch wykonuj zgodnie z instrukcją, rób przerwy oraz zrezygnuj z wykonywania treningu, gdy jest zbyt duży na Twój stopień. Gdy to Cię dodatkowo zmotywuje, zaproś do stosowania z aplikacji rodzinę, znajomych czy dziel się wynikami przez media społecznościowe. Powodzenia!

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here