Ludzie dzielą się na dwie grupy – na tą, która w ogóle nie słodzi herbaty i na takich, którzy wsypują do niej kilka łyżek cukru. Jednak cukier to nie jedyny słodki dodatek do tego lubianego przez nas wszystkich napoju. Więc czym można posłodzić herbatę, pomijając cukier?

Może się wydawać, że nie ma zbyt wielu możliwości. Nic bardziej mylnego. Zacznijmy od cukru, ale przecież jest nie tylko biały. Zdrowszy i bardziej ciekawy smakowo jest na przykład cukier trzcinowy, czy brązowy, który ma bardziej intensywniejszy posmak. Poza tym jest zawsze zdrowszy, niż ten używany przez nas codziennie. Warto więc wybrać się do sklepu i kupić jeden z nich – być może przypadnie nam do gustu i odstawimy biały cukier do innych celów kulinarnych. Kolejnym dodatkiem, którym można posłodzić cukier są różnego rodzaju słodziki. Może w smaku nie są aż tak dobre, ale z pewnością dobrze zastąpią nasz biały kryształ. Dla diabetyków, którzy muszą ograniczać spożywanie cukrów, takie słodziki specjalnie dla nich są dostępne w sklepach zielarskich i dobrych aptekach. Kiedy jednak smak słodzików nie przypadnie nam do gustu, wówczas wypróbujmy miód – ale ten nasz polski dobry. Warto zainwestować kilka złotych więcej i kupić ten prawdziwy, jeżeli mamy blisko domu rynek, na pewno znajdziemy kokoś, kto takie miody sprzedaje. Miód jest doskonałą perspektywą dla cukru i godnie go zastępuje, poza tym jest bardzo zdrowy. Należy jednak pamiętać, żeby wlać go w momencie, kiedy herbata nie jest gorąca, ale ciepła. Wówczas miód zostawia w sobie wszystkie wartości odżywcze i witaminy. No, a jeśli nie jesteśmy zwolennikami miodu, to możemy wybrać spośród kilku różnych syropów, bądź też samemu je przygotować, na przykład z malin, truskawek, czy żurawin, które są nieocenione, jeśli chodzi o sposób na przeziębienie. Mamy więc w czym wybierać.

Słodka herbata dla niektórych jest bardzo smaczna, ale należy przy tym pamiętać, żeby znaleźć taki słodki dodatek, który w większej ilości nam nie zaszkodzi. Tak więc na zdrowie.

wpudrze.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here