Obecnie, duża część osób spędza więcej czasu w pracy, niż we własnym domu, przez co nie mają czasu na wiele rzeczy. Zazwyczaj prowadzą oni siedzący tryb życia, przez m.in. pracę za biurkiem i dojazdy do niej samochodem, a co za tym idzie, ilość ruchu w ciągu ich dnia jest znikoma.

Połączenie ciągłego spieszenia się z brakiem aktywności fizycznej w większości przypadków skutkuje nadwagą. Osoby takie po powrocie z pracy jedzą coś na szybko, co zazwyczaj jest wysoko przetworzone i bardzo kaloryczne. Po kilku latach takiego trybu życia, wiele z nich chce powrócić do dawnej formy i szczupłej sylwetki i zaczyna się odchudzać. Przygotowywanie zdrowych posiłków wymaga jednak więcej pracy niż zamówienie pizzy, dlatego dobrą opcją dla ludzi tego typu jest wykupienie cateringu dietetycznego.

Chyba największą zaletą diety pudełkowej jest to, że nie musimy nic sami gotować. Codziennie rano dostajemy pod drzwi mieszkania torbę z posiłkami na cały dzień. Nie musimy się potem martwić, że nie mamy w lodówce nic na obiad, albo, że jesteśmy głodni w pracy, a nie wzięliśmy ze sobą nic do zjedzenia. Zazwyczaj w tego typu cateringach otrzymujemy pięć posiłków dziennie, tak więc bez problemu jeden, czy dwa możemy wziąć ze sobą do pracy czy szkoły. Gdy tylko zgłodniejemy, wystarczy, że otworzymy pojemnik i będziemy mieć gotowe drugie śniadanie. 

Dieta z dostawą pozwala też na kontrolowanie zjadanych kalorii w ciągu dnia. Na początku sami sobie ustawiamy jak kaloryczną wersję chcemy. Zazwyczaj dostępnych jest kilka wersji np. 1500 kcal, 1800 kcal, czy 2000 kcal, ale to już zależy od marki, z której catering kupujemy. Do tego wszystkie posiłki są odpowiednio zbilansowane, więc nie musimy się martwić, czy dostarczamy organizmowi wystarczającą ilość potrzebnych mikro i makro składników. Na rynku dostępnych jest aktualnie wiele różnych diet pudełkowych od różnych firm, więc każdy znajdzie taką, która będzie mu najbardziej odpowiadać, czy to smakiem i różnorodnością potraw, czy ceną, która niestety jest dość wysoka, jeśli chcielibyśmy korzystać z takiego cateringu przez dłuższy okres, co jest jego największą wadą. Kolejnym minusem diety z dowozem jest jej dostępność, która zazwyczaj obejmuje tylko największe miasta i nie jest ona dostarczana na wsie i do mniejszych miasteczek.

Catering dietetyczny jest dobrą opcją dla osób zapracowanych i zabieganych, które jednak mimo wszystko chcą jeść zdrowo. Warto spróbować chociaż przez parę dni i sprawdzić, czy jest to coś dla nas, czy jednak wolimy tradycyjne gotowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here