Nasze włosy są naszą wizytówką. Dbanie o nie zatem powinno być dla nas bardzo ważne. Odpowiednia pielęgnacja wpływa na ich wygląd, stan. Długość włosów, kolor oraz predyspozycje wpływają na to, w jaki sposób powinniśmy o nie dbać i jakich produktów używać. Włosy kręcone będą wymagać zupełnie innych produktów, niż te, które są proste. Tak samo jasne i ciemne. Długość włosów ma również znaczenie. Inne będzie bowiem cięcie tych, które są krótki, a inne tych dłuższych. Włosy krótkie będziemy musiały układać na piance, lakierze. Włosy długie nie będę tego aż tak wymagać. Pamiętajmy także, że włosy farbowane mają zupełnie inne wymagania, niż te, które są w naturalnym kolorze.
Warto jednak pamiętać o tym, aby wybierać odpowiednie farby. Takie, które nie będą niszczyć naszych włosów. Warto zatem stosować farby do włosów bez amoniaku. Nie jest on zdecydowanie niczym dobrym dla nich. Może się przyczyniać do wypadania, osłabiania i w konsekwencji do licznych ubytków. Szczególnie źle mogą na niego reagować włosy słabe, cienkie, jasne.
Każda farba może wywoływać negatywne skutki. Warto zatem zadbać o to, aby nawilżać je w odpowiedni sposób. Liczne maski i olejki mogą im bardzo dobrze zrobić. Pamiętajmy także o stosowaniu specjalnych szamponów. Wybierajmy indywidualnie produkty. Możemy się sugerować opiniami innych osób, które znajdziemy na blogach tematycznych, forach, stronach internetowych, czy choćby na youtube. Pamiętajmy również o tym, aby nie wierzyć we wszystko, co będziemy mogły znaleźć na internecie. Bowiem produkt, który sprawdza się u jednych, u nas może być kompletną klapą i na odwrót. Warto zatem testować na samym sobie i przekonać się, co jest dla nas odpowiednie, a co nie. Jest to najlepszy sposób, aby wyłapać perełki wśród tak wielu obecnie dostępnych na rynku produktów. Pamiętajmy także, żeby wybierać te produkty, które nie zawierają w składzie parabenów, SLS i alkoholu. Dodatkowo powinniśmy ograniczyć używania urządzeń, które wytwarzają wysoką temperaturę, tj. suszarka do włosów, prostownica czy też lokówka. Powinnyśmy tego unikać. Możemy używać, wiadomo, jednak sporadycznie. Z pewnością pomoże to naszym włosom być w lepszym stanie. Dodatkowo stosowanie specjalnie przeznaczonych do naszych włosów produktów będzie odpowiadać za zdrowy wygląd. Podczas mycia, używajmy szamponu, który pozwoli naszym włosom zachować kolor na jak najdłużej. Dodatkowo, po umyciu, powinnyśmy odpowiednio je wycierać ręcznikiem, tzn. nie powinnyśmy ich ciągnąć, za mocno trzeć, dociskać, wyżymać, zatem wystarczy tylko delikatnie dociskać do ręcznika, aby odsączyć nadmiar wody. Podczas czesania powinnyśmy stosować grzebienie lub szczotki stworzone z naturalnych produktów, jak, np. drewno. Nie powinnyśmy włosów ciągnąć zbyt mocno ani targać. Nie kładziemy się również spać, kiedy nie są suche. Na noc warto także je lekko upinać w koka. Te kilka rad powinno zadbać o zdrowy wygląd naszych włosów i o to, aby na jak najdłużej zachowały bardzo dobrą kondycję oraz stan. Z pewnością będą lśnić i wyglądać na zdrowe.

alterstyl.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here