Dysponujesz kawałkiem ogródka i chciałbyś posadzić truskawki? Świetnie – korzyści płynące z posiadania własnej uprawy tej drogocennej rośliny są przeogromne. Dzięki własnym zasiewom może delektować się wspaniałymi truskawkami bez konserwantów i nawozów. Jak sadzić truskawki? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Korzyści z uprawiania truskawek

jak sadzić truskawkiKażdy z nas z pewnością zadaje sobie pytanie, jaki w ogóle jest sens uprawiania truskawek, skoro obecnie można kupić je w zasadzie przez cały rok w supermarkecie, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy. Jednak my stoimy na stanowisku, że jeśli jest taka możliwość – tzn. mamy kawałek ogródka do dyspozycji – to jak najbardziej warto uprawiać truskawki. Dzięki temu uzyskamy truskawki pozbawione konserwantów i sztucznych nawozów. Będziemy mogli zajadać się truskawkami, jakich nie kupimy w żadnym sklepie. Jest to więc inwestycja poniekąd również w nasze zdrowie. Truskawki z własnych nasadzeń to znakomite bomby witaminowe, które zapewniają również niepowtarzalne doznania smakowe.

Jak sadzić truskawki?

Kiedy już zdecydujemy się zainwestować we własną uprawę, musimy zadać sobie pytanie, jak sadzić truskawki? Aby prawidłowo zasadzić te roślinę musisz poznać kilka podstawowych zasad, do których należy się stosować. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz odpowiednio zadbać o glebę. Musi być ona dobrze nawilżona. Powinieneś o to zadbać jeszcze dzień przed sadzeniem. W kwestii odpowiedniego rozstawienia rzędów sadzonek musisz pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości. Dzięki temu roślina będzie miała ułatwiony dostęp powietrza i przestrzeń na rozwój. Dzięki temu zniwelowana zostanie również możliwość wystąpienia różnych chorób. Wprowadzając korzeń do ziemi musisz zwrócić uwagę na to, aby był wyprostowany. Należy też zadbać o odpowiednią głębokość sadzenia. Korzeń osadzony zbyt płytko, lub zbyt głęboko może spowodować zniweczenie całego przedsięwzięcia.

Gdzie posadzić truskawki?

Abyśmy mogli cieszyć się czerwonymi i słodkimi truskawkami musimy odpowiednio zadbać o glebę, na której będziemy je zasadzać. Przede wszystkim bardzo ważne jest odpowiednie nasłonecznienie teremu. Ekspozycja uprawy na dostęp promieni słonecznych wpływie korzystnie na jej rozwój. Warto by ziemia była odpowiednio spulchniona i przemieszana z obornikiem. Dobrze byłoby również, żeby gleba pod nasadzenia była bogata w próchnicę. Jeśli dochowamy tych warunków, mamy duże szanse na obfite zbiory i odpowiednie walory smakowe naszych truskawek. Po prostu uzyskamy słodkie, soczyste i czerwone truskawki.

Kiedy jest najlepsza pora na sadzenie truskawek?

Kiedy już podjąłeś decyzję o nasadzeniu truskawek, z pewnością zastanawiasz się kiedy jest najlepsza pora na tego typu działanie. W zasadzie truskawki można sadzić w dowolnym czasie od wiosny do jesieni. Wszystko tutaj zależy od rodzaju truskawek jakie chcemy nasadzić. Dla przykładu – truskawki z gatunku frigo możemy posadzić tylko na wiosnę. Natomiast najlepszym miesiącem na sadzenie truskawek w doniczkach jest sierpień, wówczas bowiem zdarzą się one odpowiednio zakorzenić. Wybór odpowiedniego terminu na sadzenie truskawek ma bardzo duże znaczenie dla uzyskania zbiorów na satysfakcjonującym poziomie. Warto więc rzetelnie przyłożyć się do tego zagadnienia.

Dlaczego warto jeść truskawki?

jak sadzić truskawkiDo tego tak naprawdę są na potrzebne truskawki? Dlaczego warto je jeść? Przede wszystkim truskawki zawierają w sobie mnóstwo witamin, które w zupełnie fantastyczny sposób wzmacniają naszą odporność. Na dodatek znane są ich właściwości, które pomagają zwalczać wszelkiego rodzaju infekcje. Dobrze poznane są również właściwości oczyszczającą truskawek. Dzięki ich spożywaniu znacznie poprawia się przemiana materii, a także wydajniejszy staje się proces oczyszczania jelit z toksyn. Truskawki pomagają także w odkwaszaniu organizmu. Bardzo dobrze poznane jest również działanie truskawek jak naturalnego kosmetyku. Dzięki regularnemu spożywaniu truskawek, nasza cera może zyskać na gładkości i jędrności. Z pewnością skorzystają na tym również nasze włosy, które przestaną wypadać, a także będą lśniące.

Ale oczywiście na tym nie koniec korzyści jakie niesie ze sobą jedzenie truskawek. Są one polecane choćby kobietom w ciąży. Dlaczego? Podstawowym zaletą truskawek jest posiadanie kwasu foliowego. Ten z kolei korzystnie wpływa na rozwój płodu. A jak sytuacja wygląda w przypadku cukrzyków? Czy osoby zmagające się z tą przewlekłą chorobą mogą zajadać się truskawkami? Odpowiedź może być tylko jedna – tak, cukrzycy mogą bez obaw jeść truskawki. Z tego względu, że zawierają one w sobie bardzo łatwo przyswajalne cukry – fruktozę i glukozę.  W niektórych przypadkach nawet, truskawki mogą chronić przez powikłaniami wynikającymi z cukrzycy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here