Chciałbyś zniknąć z Facebooka? Choć zalety tego serwisu społecznościowego są powszechnie znane, to coraz częściej mówi się również o jego wadach. Nie każdy potrafi w odpowiedni sposób z niego korzystać. Niektórzy zwyczajnie mają też dość hejtu, bzdurnych komentarzy, fake newsów i próbują się od tego odciąć. Jak usunąć konto z Facebooka? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Negatywne skutki korzystania z Facebooka

jak usunąć konto z facebookaOstatnimi czasy Facebook i Mark Zuckerberg są na cenzurowanym. Manipulacje jakimi poddawani są użytkownicy tego serwisu społecznościowego i wycieki danych są już powszechnie znane. Dodatkowo publikowane były też liczne badania, które wykazały, że ludzie od Facebooka zwyczajnie się uzależniają i tracą na nim mnóstwo cennego czasu. Dodatkowo Facebook jest również narażony na publikacje fake newsów, które użytkownicy serwisu często bezrefleksyjnie przyjmują jako prawdę. Warto również wiedzieć jaki wpływ ma na nas masa różnego rodzaju krótkich i nie sprawdzonych informacji. Dla niektórych osób Facebook jest jedynym źródłem informacji o świecie.

Osoby, które czytają tylko i wyłączeni posty na Facebooku mają problemy z przeczytaniem dłuższego artykułu, czy tez książki. Bierze się to z niemożności skupienia uwagi przez dłuższy czas na jednym tekście. Przez Facebook jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do szybkiego przeskakiwania z tematu na temat, czytanie nagłówków bez wnikania głębiej w treść. Powoduje to też szybkie zniecierpliwienie i oczekiwanie na kolejne bodźce. Oczywiście na Facebooku jesteśmy również narażeni na zjawisko hejtu internetowego, przed który mnie każdy potrafi się bronić. Stąd też nie można się dziwić, że część internautów próbuje się uwolnić od Facebooka. W dalszej części artykułu dowiesz się w jak usunąć konto z Facebooka.

Jak usunąć konto z Facebooka?

Zastanawiasz się jak usunąć konto z Facebooka? Sprawa jest bardzo prosta i wykonasz tę czynność w bardzo krótkim czasie. Przede wszystkim w pierwszej kolejności musisz wejść w opcję usuwania konta. Naturalnie zostaniesz zaatakowany komunikatami, które będą cię informować o skutkach usunięcia konta. A skutki będą takie, że utracisz wszelkie dane zapisane na swoim koncie. Oczywiście nie będziesz również mógł dokonać reaktywacji swojego konta, w razie gdybyś jednak zmienił swoją decyzję. Jednak my decydujemy się na usunięcie konta. Wówczas uzyskamy informację o tym, że konto zostanie zdezaktualizowane w ciągu 14 dni. W tym czasie mamy jeszcze możliwość cofnięcia naszej decyzji.

Zanim jednak podejmiemy ten krok, warto solidnie się nad tą kwestią zastanowić. Korzystanie z Facebooka wiąże się z oczywiście ze sporymi zagrożeniami, jednak musisz mieć również to na uwadze, że ten serwis społecznościowy ma również wiele zalet. Przede wszystkim dzięki temu serwisowi pozostajemy w stałym kontakcie ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi, nawet tymi, których nie widzieliśmy od lat. Dzięki Facebookowi można w prosty i wygodny sposób umawiać się na spotkania i organizować wydarzenia. To również świetne miejsce do dyskusji na różne tematy i zawierania nowych znajomości. Facebook otworzył również przez firmami nowe pole dla reklamy i promocji biznesu.

A jeśli nie chcemy usuwać konta?

jak usunąć konto z facebookaOczywiście usuwanie konta na Facebooku to ostateczność. Wydaje się bowiem, że ten komunikator mimo wielu zagrożeń jest jednak bardzo praktyczny na polu komunikowania się z innymi ludźmi. Czasami wiec mamy ochotę usunąć konto na Facebooku, ale z drugiej strony nie chcemy stracić możliwości jakie ten komunikator nam daje. Jak wiec wybrnąć z tego dylematu? Naszym zdaniem zamiast całkowicie likwidować nasze konto na Facebooku, warto po prostu ograniczyć naszą aktywność w social media. Zwyczajnie zamiast wrzucać niepotrzebnie masę naszych zdjęć, zamieszczać bzdurne cytaty, i tracić czas na bezproduktywne dyskusje, można tylko i wyłącznie wykorzystywać Facebook do komunikacji ze znajomymi.

Zwłaszcza warto rozważyć ograniczenie informacji o sobie, jakie zamieszczamy na Facebooku. Działamy w tej kwestii zwykle dość bezrefleksyjnie. Wrzucamy nie tylko zdjęcia swoje, ale również swoich dzieci, zupełni nieświadomi zagrożeń jakie się z tym wiążą. Dokładnie informujemy również o naszym życiu osobistym, nic nie zachowując tylko dla siebie. Taki psychiczny ekshibicjonizm jest bardzo niebezpieczny. Nasz portal na Facebooku mogą bowiem oglądać nawet nasi pracodawcy, którzy na tej podstawie mogą sobie o nas wyrobić takie czy inne zdanie. Zwyczajnie wiele rzeczy naprawdę warto zachować dla siebie. W tym momencie pojawia się również szansa – możliwość świadomego kreowania własnego wizerunku. Ale to również stąpanie po cienkiej linie. Łatwo bowiem jest dać się ponieść i wykreować wizerunek zupełnie nieadekwatny do rzeczywistego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here