Chusty przeznaczone do noszenia małych dzieci zawładnęły sercami wszystkich matek. Kobiety prędko się w nich zakochały, dlatego ich producenci zaczęli wytwarzać je w porażających ilościach. Kombinują z zastosowaniem nietypowych materiałów i wykonują swoje wyroby zarówno z tworzyw sztucznych, jak i tych w pełni naturalnych, najbezpieczniejszych dla dziecięcych ciałek. Kreują niesamowite artykuły, które porażają swoją nienaganną estetyką. Różowe i wypełnione fantazyjnymi kwiatkami bądź motylkami czy jednobarwne, klasyczne i bardzo eleganckie – do wyboru kobiety otrzymują ogromną ilość zróżnicowanych dodatków i mogą w nich dowolnie przebierać! Z założenia takie chusty miały być po prostu funkcjonalne, jednak szybko okazało się, że potrafią one efektownie ozdobić najprostszą nawet stylizację. Warto je mieć, zwłaszcza jeśli często odwiedza się ze swoim dzieckiem różne miejsca. A jak kupić porządną chustę, która rzeczywiście będzie ułatwiać życie? Jak wiązać chustę, aby móc w pełni wykorzystać jej wszystkie praktyczne właściwości? Tego wszystkiego trzeba się oczywiście dowiedzieć.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w chustę?

jak wiązać chustęZalet takich chust przeznaczonych przede wszystkim do noszenia dzieciaków jest całe mnóstwo. Uwielbiają je same maluchy! Chętnie wskakują do wymyślnie pozawijanych warstw materiału, błyskawicznie się nimi otulają i pozostają w tej pozycji w spokoju przez bardzo długi czas. Czują się bardzo bezpiecznie. Mają bezpośredni kontakt z ciałem swojej matki, dlatego wiedzą, że nic złego nie może się im stać. Chusty są równie wygodne dla samych rodziców. Wystarczy odpowiednio zawinąć je wokół ciała, aby później niemalże w ogóle ich na sobie nie odczuwać i móc bez trudu zajmować się kolejnymi czynnościami, nie musząc nosić dziecka na rękach. To idealny produkt dla osób zapracowanych.

Z taką chustą można razem z dzieckiem przygotowywać kolejne posiłki, sprzątać kuchnię czy nawet czytać książkę bądź myć okna. Chusty są wygodne i zazwyczaj bardzo bezpieczne, o ile tylko odpowiednio się je zawiąże i nie dopuści się do sytuacji, w której dziecko mogłoby z nich po prostu wypaść. Taka chusta, mimo iż może być noszona przez przedstawicieli dwóch płci, w szczególności przypadnie do gustu młodym kobietom. Dla nich okaże się stylowym i nowoczesnym dodatkiem, dzięki któremu nawet ich najprostsze stroje cudownie zmienią swój końcowy charakter.

Na jaki rodzaj chusty warto się zdecydować?

Mogłoby się wydawać, że chusty tego rodzaju są dość podobne. Przyglądając się im w sklepach, trudno doszukać się w nich jakichkolwiek wyraźniejszych różnic. A jednak chusty przeznaczone do noszenia dzieci dzieli się na kilka rodzajów. Wyróżniamy zatem chusty: elastyczne, kółkowe oraz tkane. Każda z nich wykonywana jest z konkretnej odmiany materiału. Chusty różnią się również sposobem ich noszenia – niektóre są tak skonstruowane, że wystarczy po prostu zarzucić je na ciało, aby móc umieścić w nich dziecko, podczas gdy inne wymagają już opanowania pewnych umiejętności związanych z ich zakręcaniem.

Tylko ten, kto dowie się, jak wiązać chustę, będzie w stanie z nich skorzystać. A jak sprawdzić, czy dana warstwa materiału sprawdzi się u konkretnego dziecka? Otóż koniecznie należy ją dopasować do jego wieku. Producenci artykułów dziecięcych zwykle zaznaczają w opisach swoich produktów, przez jakie maluszki mogą być one użytkowane. Zakup chusty dedykowanej noworodkom nie będzie więc zbyt dobrym wyborem dla rodziców kilkumiesięcznych już szkrabów.

Jak wiązać chustę?

jak wiązać chustęNajprostsza w zastosowaniu jest technika umożliwiająca zawiązanie chusty w tzw. podwójnego iksa. Jak ją zastosować? Całą warstwę materiału należy umieścić na swoich plecach w taki sposób, aby wystające poza granicę ciała boki materiału były idealnie równe. Następnie należy chwycić chustę za jej jeden rożek i zarzucić go od przodu na klatkę piersiową, podobnie postępując z drugą częścią materiału – już teraz powinna ona zacząć przypominać literę iks. Dwa kolejne rogi chustki należy skrzyżować na samych plecach i przeciągnąć je do przodu, by ostatecznie znalazły się w okolicach brzucha.

Tutaj trzeba je lekko zawiązać, manewrując jednocześnie pozostałymi warstwami materiału i przygotowując je w taki sposób, aby móc następnie spokojnie ułożyć w nich swoje dziecko. Gdy wszystko zostaje już przygotowane, malca można umieścić we wnętrzu chusty i raz jeszcze mocno ją zawiązać, aby zabezpieczyć maluszka przed wypadnięciem z uchwytu. Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych sposobów wiązania chust, jednak ten jest najprostszy i osoby początkujące od niego powinny zacząć swoją przygodę z noszeniem takich elementów.

Czy chusty są bezpieczne?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, którzy zastanawiają się ostatnio nad zaopatrzeniem się w jedną z praktycznych chust. Jeżeli jednak chusta zostanie właściwie umieszczona na ciele i bardzo mocno się ją zawiążę, najlepiej na podwójny supeł, dziecko nie będzie w stanie z niej wypaść, a materiał na pewno sam się nie rozerwie. Chusta to produkt bezpieczny i sprawdzony.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here