Korzystając na co dzień z telefonu komórkowego na pewno zdarzają się każdemu przypadki, w których chciałby zastrzec połączenia z wybranego numeru. Powody mogą być różne. Nachalne reklamy, telefon od nielubianego znajomego, męczące firmy windykacyjne… Takich telefonów można oczywiście nie odbierać, ale o wiele prościej jest po prostu zablokować połączenia z wybranych numerów aby nie potrzebnie nie rozpraszać się niechcianymi telefonami. Podpowiadamy jak zablokować numer w Play, Orange oraz innych sieciach.

Jak zablokować numer w Play?

Jak zablokować numer w Play?Otóż okazuje się, że jeśli dany numer nie figuruje na specjalnych listach to jego zablokowanie za pomocą operatora może się okazać niemożliwe. Możliwe jest to jedynie w przypadku numerów zastrzeżonych o czym napiszemy w dalszej części artykułu. Na szczęście możemy to bezproblemowo zrobić w telefonie z systemem Android. Praktycznie każda wersja tego oprogramowania ma już wbudowaną opcję blokowania wybranych numerów. Aby to zrobić wystarczy na ekranie ostatnich połączeń przytrzymać dłużej wybrany numer a następnie z rozwijanego menu wybrać opcję dotyczącą blokowania numerów. W zależności od wersji oprogramowania może się ona nieco różnić nazwą. Następnie będziemy mieli do wyboru opcję blokowania samych połączeń lub połączeń i wiadomości. Najczęściej ta opcja spotykana jest w telefonach marki Samsung. Jeśli w Twoim telefonie z systemem android jej nie znalazłeś, będziesz musiał użyć zewnętrznej aplikacji do blokowania niechcianych numerów.

Usługa Stop SPAM

Operator sieci Play udostępnia również usługę Stop SPAM. Polega ona na blokowaniu SMS-ów z krótkich numerów rozpoczynających się od cyfr 7,8 i 9. Zaliczają się do tego doskonale znane wszystkim różnego rodzaju konkursy czy loterie. Na pewno każdy nie raz otrzymał taki SMS na swój telefon. Najczęściej aby wypisać się z takiej listy trzeba stracić mnóstwo czasu a także i pieniędzy na połączenie telefoniczne. Dlatego warto właśnie skorzystać z takiej usługi. Wystarczy wysłać SMSa o treści STOP na podany na stronie operatora numer telefonu. Zazwyczaj SMS taki jest darmowy lub kosztuje tyle co zwykły SMS do innej sieci. Na tę chwile usługa jest bezpłatna i nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić. Przed aktywacją radzimy jednak zapoznać się z aktualnymi warunki świadczenia tej usługi na stronie internetowej operatora.

Blokowanie numerów zastrzeżonych

Możemy również za pomocą operatora aktywować usługę blokowania połączeń z numerów zastrzeżonych. Jest ona bezpłatna. Po aktywacji nie będziemy widzieli takich połączeń, a osoba dzwoniąca usłyszy informację o tym, ze mamy zablokowaną możliwość odbierania połączeń od numerów zastrzeżonych. Z pewnością włączenie tej opcji spowoduje znaczne zmniejszenie ilości niechcianych połączeń na nasz telefon i warto z niej skorzystać.

Blokowanie połączeń z niechcianych numerów na iPhone

Wcześniej pisaliśmy o blokowaniu niechcianych numerów na telefonach z systemem Android. Okazuje się jednak, że coraz większa liczba użytkowników telefonów komórkowych używa produktów firmy Apple, popularnych iPhone’ów. Są one wyposażone w system iOS, który nieco różni się od Androida. Aby zablokować niechciane numery w iPhonie wystarczy kliknąć w ikonę z literą „i” przy danym kontakcie. Następnie z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Blokuj tę osobę”. analogicznie należy postąpić w przypadku gdy chcemy zablokować wiadomości SMS z danego numeru. W oknie rozmowy również klikamy na ikonę oznaczoną literą „i” oraz z menu wybieramy opcję „Blokuj tę osobę”. Osoba, która będzie chciała się do Ciebie dodzwonić nie otrzyma żadnego powiadomienia. My za to nie dostaniemy żadnych informacji o pozostawionych wiadomościach oraz wykonanych połączeniach. W poziomu systemu iOS możemy oczywiście zarządzać blokowanymi numerami, dodawać oraz usuwać je z listy.

Blokowanie numerów zastrzeżonych i premium w innych sieciach

Blokowanie numerów zastrzeżonych i premium w innych sieciachPraktycznie każda sieć komórkowa świadcząca usługi w Polsce posiada w ofercie usługę blokowania numerów zastrzeżonych oraz SMS-ów z numerów premium. Aby poznać szczegóły danej oferty powinniśmy dokładnie sprawdzić informacje zawarte na stronie www operatora lub zasięgnąć opinii na infolinii lub w punkcie sprzedaży. Wszędzie też taka usługa powinna być bezpłatna i wykonana natychmiastowo. Możemy również zablokować SMS-y wychodzące na numery premium. To te, które posiadają w sobie ukryte opłaty i zamiast standardowych kilkunastu groszy za wysłanie wiadomości musimy płacić nawet kilka złotych. Tak zwane płatne subskrypcje możemy zablokować bezpłatnie u każdego operatora komórkowego. Lepiej jest zrobić to wcześniej profilaktycznie, niż później dopiero po fakcie, gdy będziemy musieli zapłacić kilkuset złotowy rachunek za telefon.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here