Grzybowe zakażenie stóp i przestrzeni międzypalcowych to schorzenie, które można skutecznie leczyć specyfikami dostępnymi bez recepty. Częstość występowania tej choroby sprawia, że jest ona nie tylko problemem medycznym ale również społecznym. Nie leczona można doprowadzić również do grzybicy paznokci. Profilaktyka opiera się głównie na odpowiedniej higienie stóp. Choroba rozwija się w środowisko wilgotnym i ciepłym. Jej rozwojowi sprzyja więc ciasne obuwie oraz niedostateczne wycieranie stóp po kąpieli. Narażone są również osoby cierpiące na nadmierną potliwość oraz cukrzycę. Na szczęście w aptekach dostępne są leki na grzybicę bez recepty, które mogą skutecznie pomóc w walce z tym schorzeniem.

Objawy grzybicy stóp

Grzybica stóp jest dość łatwo rozpoznawalna, daje bowiem specyficzne objawy. Do najbardziej kojarzonych z chorobą grzybiczą należą:

  • białawy, pomarszczony i wilgotny naskórek (w początkowej fazie w przestrzeniach międzypalcowych)
  • pęknięcia i zaczerwienienia
  • pęcherzyki ropne
  • nieprzyjemny swąd

Najczęściej choroby dotyka obu stóp naraz, choć zdarzają się również przypadki, kiedy schorzenie atakuje jedną stopę. Aby podjąć skuteczne leczenie osoba dotknięta tą choroba może wykorzystać leki na grzybicę bez recepty, dostępne w każdej aptece.

Leki na grzybicę bez recepty

Leki stosowane do leczenia grzybicy dostępne są w różnych formach. Można je kupić jako maści, kremy czy też aerozole. Warto jednak pamiętać, że gdy objawy choroby są ostre lepiej udać się do lekarza i skonsultować z nim leczenie. Wówczas leki bez recepty mogą okazać się nie wystarczające. W przypadku mniej intensywnych objawów choroby, z powodzeniem można skorzystać z leków dostępnych bez recepty.

Kremy i maści na grzybicę

Kremy to najpopularniejsza forma leków przeciwgrzybiczych. Zwykle zawierają odpowiednie ilości substancji grzybobójczych hamują rozwój grzybów. Leki na grzybicę dostępne są również w formię maści. Ich działanie nie ogranicza się do zwalczają skutków działania grzyba. Niszczą również zarodniki grzybów. Dzięki odpowiednim substancjom nawilżają również złuszczoną skórę. Z kolei żele w przeciwieństwie do wyżej wymienionych specyfików znacznie lepiej wchłaniają się w skórę. W przypadku aerozoli można również zabezpieczyć nie tylko stopę ale również skarpetę czy wnętrze obuwia.

Sole i mydła do stóp

Popularne są również rożnego rodzaju sole, które rozpuszcza się w wodzie. Moczenie stóp w takim roztworze ma kojące działanie na zmienioną chorobowa skórę. Sole do stóp hamują rozwój grzybicy a także zapobiegają pęknięciom naskórka. Często stosowane są rożnego rodzaju pudry i zasypki a także mydła przeciwgrzybicze. Zawierają one zwykle ekstrakty z roślin, działają bakteriobójczo, przeciwzapalnie i antyseptycznie. Najczęściej stosuje się je jako uzupełnienie dla innych medykamentów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here