Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu przy pomocy igły substancji intensywnie poprawiających kondycję skóry. Z kolei w przypadku mezoterapii mikroigłowej uzyskujemy dodatkowe działanie w postaci pobudzenia skóry do naturalnych procesów regeneracyjnych. Mezoterapia stała się popularnym zabiegiem na twarz, czy inne partie ciała wymagające poprawy. Zabieg stosuje się również na skórę głowy w celu zmniejszenia nadmiernego łysienia. Poznaj szczegóły na temat tej niezwykłej metody poprawy wyglądu!

Czym różni się mezoterapia igłowa od mikroigłowej? 

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu koktajli odżywczych wprost w miejsce problemu ze skórą. Głębokość oraz ilość nakłuć, a także rodzaj wprowadzanych substancji zależy od defektu, jaki chcemy poprawić. Punktowe wprowadzanie związków rewitalizujących sprawdza się zwłaszcza w przypadku zmarszczek, bruzd, rozstępów, a nawet głębokich blizn. Stosowanie preparatów kosmetycznych jedynie zewnętrznie nie pozwala na tak intensywne działanie, jak to ma miejsce podczas mezoterapii.   

Z kolei mezoterapia mikroigłowa to zabieg, który wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia. W tym przypadku skóra poddawana rewitalizacji jest smarowana specjalnymi preparatami, po czym setki mikronakłuć wprowadzają je w głębsze warstwy skóry. Kontrolowane mikrouszkodzenia dodatkowo pobudzają skórę do odbudowy wzmagając produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się:

 • jędrna,
 • napięta,
 • promienna,
 • gładka.

Co ważne, mezoterapia pobudzając regenerację minimalizuje widoczność zmarszczek, a także zmniejsza rozstępy oraz ujędrnia skórę zajętą cellulitem. Mezoterapia może więc być stosowana na włosy w celu pobudzenia cebulek, co skutkuje zahamowaniem ich nadmiernego wypadania. Mezoterapia na przebarwienia sprawdza się równie dobrze, ponieważ cera po zabiegu staje się wyraźnie promienna i zdrowsza, a koloryt zostaje wyrównany. 

W zależności od potrzeby mezoterapia może być wykonywana punktowo, np. w okolicach oczu lub na większych partiach ciała, jak cała twarz, dekolt, brzuch, czy uda, a także okolice intymne. Istotna w przypadku tego zabiegu jest kombinacja zastosowanych substancji – mezoterapia igłowa w Klinice Miracki w Warszawie poprzedzona jest indywidualnym doborem koktajli odżywczych w zależności od potrzeb Pacjenta – wyjaśniają eksperci.  

Najczęściej stosowanym zabiegiem jest mezoterapia z kwasem hialuronowym, kompleksem witaminowo-mineralnym oraz kwasami nukleinowymi. Możliwość wyboru substancji podawanej za pomocą igły pozwala na konkretne ukierunkowanie działania, np.:

 • usuwanie cieni pod oczami,
 • redukcja ,,worków pod oczami”,
 • poprawa napięcia,
 • odmładzanie,
 • rewitalizacja skóry głowy,
 • redukcja wiotkości,
 • zmniejszanie rozstępów. 

Ostatnio jednak na popularności zyskała mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym, które dzięki zawartości czynników wzrostu skutecznie poprawia kondycję skóry oraz ułatwia m.in. walkę ze zmarszczkami. 

Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym jest doskonale znana pod nazwą ,,wampirzy lifting”, co wywodzi się z metody pozyskiwania materiału z krwi własnej Pacjenta. W tym przypadku zyskujemy dodatkową zaletę zabiegu, jaką jest całkowita zgodność osocza z tkankami Pacjenta. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, a zabieg jest bardzo bezpieczny. 

Jeśli interesuje Cię zabieg, który daje genialne efekty, co więcej jest naturalny i bezpieczny – zajrzyj na stronę Kliniki Miracki w Warszawie i umów się na konsultację!  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here