Jako młodzi ludzie bardzo chcieliśmy sobie dorobić trochę pieniędzy, by mieć na własne przyjemności czy wydatki. Niektórzy szukali normalnej pracy, zazwyczaj na umowie zlecenie. Było to na przykład roznoszenie ulotek, opieka nad dzieckiem sąsiadki czy praca jako hostessa, która namawia do spróbowania jakiegoś produktu. Ciężko jednak było znaleźć taką pracę, szczególnie w mniejszych miejscowościach lub wsiach.
Istniała również możliwość pracy przez internet. Ta praca była jednak utrudniona w czasach, gdy dostęp do internetu, ilość stron oferujących opcje zarabiania była bardzo ograniczona. Niektórzy jednak radzili sobie i wypełniali różnego rodzaju ankiety, pisali testy związane z pozycjonowaniem stron.
Istnieje jednak jeszcze jedna możliwość, w której nie było wymagane ukończenie szkoły, dodatkowych kursów czy pełnoletności.
Mowa tutaj o marketingu sieciowym zwanym MLM ( multi-level marketing). Jest to marketing poziomowy polegający na sprzedaży różnych produktów. Głównie produktami są kosmetyki do pielęgnacji, środki czystości, perfumy czy kawy i herbaty. Marketing poziomowy polega na tym, że nasza droga do awansu zależy tylko od nas. Liderzy bardzo często podkreślają, że jest to idealna ścieżka rozwoju, która prowadzi prosto na szczyt, a nasze kompetencje zawodowe znacząco powiększają się. Nawet w ciągu miesiąca możemy awansować na wyższe stanowiska, a po jakimś czasie może na nas czekać stanowisko menagera czy dyrektora regionalnego, okręgowego, a nawet krajowego. Ta opcja wydaje nam się bardzo kusząca, ale czy to aby na pewno jest takie proste? Ta praca będzie wymagała od nas wiele pracy, musimy zdobywać co chwilę nowych klientów, rozwijać nasze linie (czyli rejestrować nowych użytkowników, którzy również będą rejestrować innych). Nasza wypłata jest na zasadzie prowizji. Tyle ile dobrej pracy wykonasz – tyle zarobisz. Jest to opcja, która bardzo motywuje do pracy, ale może również bardzo przeszkadzać. Bo jest na samym początku nie mamy doświadczenia w tej branży i dopiero się w to wszystko wdrażamy, będzie nam ciężko wypracować wypłatę, która pozwoli nam bez przeszkód przeżyć następny miesiąc. To może powodować u nas presję, a przez to nasza praca będzie zbyt nerwowa i robiona na siłę.
W marketingu sieciowym napotkamy na wiele osób, które z przyjemnością będą chciały nam pomóc. Jest to duży plus, że nie zostajemy sami i nie musimy sobie radzić bez pomocy innych, doświadczonych liderów.
Warto zauważyć, że dzięki tej pracy możemy bardzo dużo zyskać. Jeśli trafimy na lidera, który będzie w stanie nas wszystkiego nauczyć na dobrym poziomie, będziemy mogli osiągnąć duży sukces i pochwalić się stopniem dyrektora, a nawet odebrać nowy samochód prosto z salony (leasing).
Natomiast sprawa może się skomplikować kiedy będziemy czuli, że ta praca nie jest dla nas, że nie czujemy się dobrze w sprzedaży i budowania swojej grupy, bądź kompletnie nie znamy się na produktach, które są oferowane przez firmę. W internecie znajdziemy dużo tematów o mlm opinie. Jeśli nie jesteśmy pewni czy ta praca jest dla nas, możemy spróbować. Jeśli zrezygnujemy nie poniesiemy żadnych kar ani kosztów. Możemy jedynie zyskać nowe umiejętności.

inwestycyjnawolnosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca kucharza
Następny artykułWłasny biznes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here