Najprościej mówiąc, elektromonter jest to osoba zajmująca się montowaniem instalacji elektrycznej. Może być ona szeroko rozumiana. Montować można np. urządzenia oświetleniowe w salach teatralnych, układy automatyczne w przemyśle, transformatory, tablice rozdzielcze, maszyny górnicze, baterie słoneczne i wiele, wiele innych. Jako elektromonter możesz  pracować zarówno przy budowie wielkiego wieżowca w centrum miasta jak i w warsztacie samochodowym. Twoim obszarem będą reklamy świetle, infrastruktura drogowa oraz wyświetlacze w samochodzie. Te wszystkie elementy zawdzięczają swoją żywotność w jakimś stopniu elektromonterom.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/elektromonter-jak-wyglada-praca/

Jak wygląda praca?

Do Twoich najczęstszych obowiązków będzie należało zabezpieczenie przewodów i prawidłowe ułożenie urządzeń elektrycznych. Będziesz musiał wykonywać połączenia i usiłować uruchomić całość instalacji. Będziesz musiał dbać również o urządzenia wspomagające – zazwyczaj są to bardzo skomplikowane systemy. Twoje zadania nie będą skupiały się jedynie na przyniesieniu sprzętu i podłączeniu go do źródła zasilania. W Twoich rękach będzie również przygotowanie wszystkiego. Na Twojej głowie będą czynności takie jak wiercenie dziur, przygotowywanie kanałów, wykonanie wykopów dla instalacji podziemnych. Nawet jeśli wszystko zastało przez Ciebie prawidłowo zamontowane to na tym nie kończy się Twoja praca. Elektromonter zajmuje się też nadzorowaniem prawidłowego działania całej instalacji. Dokonuje konserwacji oraz ewentualnych napraw. Niektóre specjalizacje elektromonterów będą wymagały od nas również budowy linii napowietrznych i kablowych, a także instalacji dźwigów. Czasami będziesz zajmował się montażem całej linii energetycznej, gdzie wcześniej jej nie było oraz będziesz posługiwać się planem technicznym czy dobieraniem odpowiednich materiałów i narzędzi do pracy.

Elektromonter – zagrożenia i środowisko pracy

Praca elektromontera nie należy do najłatwiejszych zajęć. W wielu przypadkach będzie to praca w  w trudnych warunkach atmosferycznych, ale nie tylko. Będzie to praca na wysokości, podczas burzy lub ulewnego deszczu w ciężkich sytuacjach. W takich przypadkach musisz uważać i przestrzegać procedur bezpieczeństwa, aby uniknąć upadków, urazów czy poparzeń. Nie należy zapominać, że jest to praca z prądem elektrycznym i właśnie dlatego tak bardzo istotne są elementy takie jak odzież ochrona.

Zobacz też: http://www.galax-sport.pl/jak-zostac-elektromonterem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here