Arytmia jest problemem z układem elektrycznym serca, który powoduje nieprawidłowe tętno i rytmy serca. Komorowe zaburzenia rytmu rozpoczynają się w dwóch niższych komorach serca. Zwykle twoje tętno zaczyna się w przedsionkach (komorach górnego serca) i rozprzestrzenia się w całym sercu poprzez układ elektryczny. Impulsy elektryczne przemieszczają się przez przedsionki, powodując ich kurczenie się i pompowanie krwi do komór. Komory następnie kurczą się, aby pompować krew do ciała.
Komorowe zaburzenia rytmu, znane także jako arytmia komorowa, występują, gdy zaburzony jest normalny wzorzec sygnałów elektrycznych, co powoduje, że serce bije zbyt szybko. Te zbyt szybkie rytmy serca mogą uniemożliwić skuteczne pompowanie krwi do organizmu przez serce. Zmniejszony przepływ krwi ogranicza dostarczanie tlenu do innych narządów, w tym do mózgu, co może powodować omdlenia i inne poważne objawy.
Dwa najczęstsze rodzaje komorowych zaburzeń rytmu serca, tachykardia i migotanie mogą zagrażać życiu i zwykle wymagają natychmiastowej pomocy lekarskiej.
Objawy częstoskurczu komorowego (VT) i migotania komór (VFib) są podobne. W VT możesz doświadczyć niewielu symptomów lub nie mieć ich wcale. W przypadku VFib objawy mogą pojawić się nagle i szybko się nasilają. Objawy obu typów komorowych zaburzeń rytmu obejmują:
dyskomfort lub ból w klatce piersiowej (dławica piersiowa), omdlenia, kołatanie serca, odczucie bicia serca, zawroty głowy czy skrócenie oddechu.
Gdy występuje migotanie komór, osoba może doświadczyć jednego lub większej ilości z tych objawów do jednej godziny przed nagłym omdleniem lub zapadnięciem. Jeśli Ty lub ktoś inny doświadcza któregokolwiek z tych objawów, ważne jest, aby uzyskać natychmiastową pomoc medyczną.
Arytmia komorowa występuje z powodu problemów z sygnałami elektrycznymi kontrolującymi częstość rytmu serca i rytm, takimi jak opóźnione lub zablokowane sygnały elektryczne, sygnały elektryczne, które przemieszczają się chaotycznie w sercu, sygnały elektryczne, które rozpoczynają się poza przedsionkami.
Przyczyny nieprawidłowych sygnałów elektrycznych to uszkodzenie mięśnia sercowego po zawale serca, choroby serca, w tym kardiomiopatia, wrodzona wada serca , niewydolność serca i wada zastawkowa serca, operacja serca, brak tlenu, niski poziom niektórych elektrolitów, takich jak sód lub potas, leki stosowane w leczeniu arytmii
Migotanie komór ma tę samą przyczynę co częstoskurcz komorowy, ale najczęstszą przyczyną jest atak serca. Dodatkowe przyczyny i czynniki ryzyka obejmują: porażenie prądem czy zwężone tętnice wieńcowe.
Arytmie, które rozpoczynają się w dolnych komorach serca mogą zagrażać życiu i wymagać natychmiastowej pomocy lekarskiej. Częstoskurcz komorowy (VT) może prowadzić do migotania komór (VFib).
Niesamowicie ważnym jest, aby w przypadku każdego rodzaju objawów sugerujących nieprawidłową pracę serca zgłosić się do lekarza specjalisty, który zleci odpowiednie badania sprawdzające stan naszego serca. Bagatelizowanie objawów może mieć poważne skutki zdrowotne.

niezawal.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlanowanie diety
Następny artykułWyjazd do Włoch

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here