Onychofagia (z greckiego: onycho – paznokieć, phagia – jeść) nałogowe obgryzanie paznokci.Pewnie stawiasz sobie pytanie -„Czemu obgryzam paznokcie oraz skórki?” – Jest to przede wszystkim wyuczony zły nawyk. Pewnego typu kompulsywne zachowanie, które sprawia mnóstwo złego. Z postępem czasu staje się on niemożliwym do pokonania nałogiem. Obgryzione paznokcie oraz skóry wyglądają nieestetycznie robiąc niezwykle złe wrażenie. Niektórym wystarczyła silna wola żeby przestać obgryzać. Stwierdzili, iż to brzydko wygląda oraz zabrali się za siebie. Niestety były im niezbędne żadne środki. Natomiast zdarza się to rzadko oraz większość ludzi choć chcą przestać, nie potrafią. Zwłaszcza w stresujących sytuacjach.

Jak przestać obgryzać paznokcie

1.Gorzki lakier do paznokci.

W aptece możecie kupić gorzkie lakiery do paznokci, przeznaczone tylko dla osób, które obgryzają paznokcie. Jest to doskonały sposób by obrzydzić sobie smak płytki paznokcia. Dziś jest o znacznie więcej tego rodzaju środków.

2. Oliwa z oliwek

Podstawową zasadą do dobrych oraz estetycznych dłoni i paznokci jest ich nawilżanie, natomiast smak oliwy z oliwek nie jest wyjątkowo pyszny. Może więc w tenże sposób zrezygnujesz z obgryzania paznokci, wsmarowując oliwę w paznokcie i skórki.

3. Czarny lub ciemny lakier

Jeśli zależy Ci na pięknym wyglądzie dłoni, pomalowanie ich na intensywny odcień może uratuje Cię przed obgryzaniem? Poobgryzane paznokcie z czarnym lakierem oraz wiele odprysków nie wygląda estetycznie. Warte kolory do wypróbowania: czerń, bordo, soczysta czerwień, granat, brąz.

jak przestać obgryzać paznokcie

4. Żele czy hybryda – tipsy górą

Zrobienie paznokci za pomocą żelu czy hybrydy również może być dobrą formą! Takie paznokcie są twarde oraz właściwie niemożliwe do odgryzienia. Należy tylko pamiętać żeby „zrobić” od nowa paznokcie nim same odpadną oraz będziemy mieli okazję do dalszego obgryzania. Po kilkorgu razach jest zagrożenie, iż przyzwyczaimy się oraz będziemy chcieli mieć piękne paznokcie, co może za skutkować niechęcią do obgryzania Po za tym, nie jest to tani zabieg zatem nie szkoda byłoby Ci pieniędzy, niszcząc paznokcie? Szkoda zjeść 70-150zł 😉
Nałożenie tipsów, wedle osób jakie miały kłopot z obgryzaniem paznokci, efektywnie działa w oduczeniu nawyku, a jednocześnie likwiduje poczucie wstydu oraz zakłopotania połączonego z nieestetycznym wyglądem dłoni. Chłopcom poleca się skracanie paznokci oraz nakładanie bandaży.

5. Postanów sobie, iż zapuścisz paznokcie

Daj sobie wyzwanie, zapuszczanie paznokci! Pokaż sobie oraz pokaż, iż możesz. Sprawdzaj do której długości uda Ci się zapuścić tym razem. Może zapuszczanie wejdzie Ci w krew oraz nie będziesz potrzebowała już obgryzania?

6. Rób selfie paznokciom

Właśnie tak! Normalne zdjęcie paznokci. To na prawdę motywuje, jeśli odczuwa się postępy z dnia na dzień jak zaczynamy pokonywać nałóg. W dalszych etapach możesz porównywać którą walkę przeszłaś oraz jak dużo udało Ci się osiągnąć.

9. Żuj gumę

Dzięki życiu Twoje usta będą zajęte oraz skoncentrują się na czymkolwiek innym aniżeli obgryzanie paznokci. Jest tyle innych pysznych smaków!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here