Błędne jest stwierdzenie, że zdjęcia które są wykonywane telefonem komórkowym nie są dobre. Za to prawdą jest to, że słabej jakości zdjęcia są wyłącznie te, które są wykonywane na szybko, bez przemyślenia i bez dostosowania się do kilku prostych wskazówek. Jakich? Przeczytaj poniższy artykuł, zostały w nim poruszone same istotne kwestie.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/w-jaki-sposob-robic-ostre-zdjecia-telefonem/

Wyczyść obiektyw w telefonie

Wiele osób o tym zapomina, ale w ciągu dnia nasz obiektyw jest narażony na wiele różnych zanieczyszczeń. Jest to dość banalna kwestia, dlatego tak często pomijana. Gdy wykonamy zdjęcie z niewyczyszczonym obiektywem, będzie ono rozmazane i zamglone. Aby tego uniknąć, należy zaopatrzyć się w ściereczkę i z jej pomocą przetrzesz przedni oraz tylni obiektyw aparatu.

Włącz siatkę w ustawieniach aparatu

Głównym zadaniem siatki jest wyrównanie kadru za pomocą naturalnych linii. Podczas wykonywania zdjęcia, bez względu czy to portret, czy krajobraz kreski, które zaobserwujemy na na wyświetlaczu, ułatwią nam ustawienie obiektywu, tak by był on równy do linii horyzontu. W wyniku tego, nasze zdjęcie będzie zdecydowanie bardziej harmonijne.

Włącz migawkę jednym palcem

Często zdarza się tak, że gdy chcemy wykonać sobie selfie brakuje nam ręki. Jak sobie poradzić z tym problemem? Najlepiej w takich przypadkach skorzystać z przycisku, który jest na bocznej krawędzi, jest to przycisk zmiany poziomu głośności w telefonie.

Wykonuj selfie twarzą do światła

Podczas wykonania selfie, ważne jest przygotowanie do niego. Podczas wybierania idealnego miejsca, ważne jest by źródło światła nie znajdowało się za naszymi plecami. Jest to także prosta rada, ale bardzo ważna. Światło powinno oświetlać naszą twarz, nie aparat.

Wskaż punkt ostrości na wyświetlaczu

Podczas wykonywania idealnego zdjęcia, warto pomóc swojemu aparatowi. Jak? Aby zdjęcie było lepszej jakości, należy w tym celu kliknij w miejsce na ekranie, które według chcemy żeby było wyostrzone. Jak widać to nic skomplikowanego, a wiele może zmienić.

Zobacz też: http://www.psychomanipulacja.pl/fotografowanie-krajobrazow-jak-to-robic-poprawnie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here