Nowoczesne rozwiązania magazynowe w wielu przedsiębiorstwach stają się coraz bardziej popularne. Wiele firm produkcyjnych stopniowo odchodzi od wykorzystywania palet drewnianych na rzecz tych z tworzywa sztucznego. Jest to rozwiązanie nie tylko korzystne dla środowiska, ale i dla przedsiębiorców.

Palety plastikowe

Producent palet plastikowych pozyskuje je w procesie formowania wtryskowego. Specjalne wtryskarki umieszczają tworzywo sztuczne w specjalnych formach. Produkt końcowy jakim jest paleta z tworzywa może zostać poddana całkowitemu recyklingowi.

W przeciwieństwie do drewnianych odpowiedników, palety z tworzywa sztucznego są o wiele łatwiejsze w recyklingu. Zużyte palety plastikowe zajmują również znacznie mniejszą przestrzeń, co jest kluczowe w małych firmach.

Zastosowanie palet

Coraz więcej firm opiera wysyłkę swoich produktów na zastosowaniu palet. Jest to niezwykle wygodny sposób na przetransportowanie większej ilości towaru w bezpieczny sposób. Obecnie na runku dostępne są różne rozmiary i typy palet z tworzywa sztucznego. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie.

Palety z tworzywa sztucznego cieszą się dużym zainteresowaniem na magazynach wewnętrznych przedsiębiorstw. Niektóre typy palet przeznaczone są wyłącznie do przechowywania towarów bez możliwości ich przewożenia. Udźwig takich palet z tworzywa sztucznego może wynosić nawet kilka ton.

Dlaczego palety plastikowe to dobry wybór?

Drewniane palety są o wiele tańsze od swoich plastikowych odpowiedników, jednak są one powoli wypychane z rynku. Dzieje się to za sprawą wielu zalet palet z tworzywa. Przede wszystkim są one o wiele bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych i nie absorbują wody. Przekłada się to bezpośrednio na możliwość dłuższego korzystania z palety z tworzywa sztucznego.

Każdy producent palet plastikowych posiada w swojej ofercie towar o różnych rozmiarach i o różnym zastosowaniu. Palety z tworzywa mogą więc być wykorzystywane zarówno do przechowywania, jak i transportowania produktów. Największą zaletą palet z tworzywa jest możliwość jej mycia. Oznacza to, że idealnie sprawdzi się w przemyśle spożywczym, gdzie higiena musi być utrzymana na najwyższym poziomie.

Palety drewniane są najpopularniejszym rozwiązaniem jeśli chodzi o przechowywanie i transportowanie towarów. Z każdym rokiem na rynku pojawia się jednak coraz więcej plastikowych palet. Rozwiązanie to jest na razie nieco droższe, jednak dłuższy czas użytkowania palety plastikowej niejednokrotnie niweluje różnicę w cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here