Podłoga jest bazą wystroju wnętrz każdego pomieszczenia. Ma być nie tyle pozytywnym akcentem wizualnym, ile wykazywać pełną funkcjonalność. Wiadomo przecież, że podłogi nie możemy wymieniać w krótkich odstępach czasu, ponieważ takie prace wiązałyby się z koniecznością przeprowadzenia generalnego, kosztownego i czasochłonnego remontu. Podłoga ma być więc w miarę uniwersalna i praktyczna, przede wszystkim trwała. Patrząc na te właściwości podstawy każdej przestrzeni, z powodzeniem udaje się jednak dobrać podłogę, uwzględniając również gust właścicieli nieruchomości czy obowiązujące trendy mody w zakresie urządzania wnętrz. Dzisiaj przedstawiamy szczegółową charakterystykę podłogi, która sprawdzi się doskonale w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym. To posadzki żywiczne, które cieszą się zresztą coraz większą popularnością.

Posadzki z żywicy – parametry techniczne

Posadzki żywiczne jeszcze do niedawna stosowane były jedynie w przestrzeniach o intensywnej eksploatacji, głównie zwracano uwagę na ich trwałość, a nie walory estetyczne. Taka podłoga sprawdzała się więc w fabrykach, halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, powierzchniach użyteczności publicznej. Podłoga z żywicy jest bowiem odporna na niszczenie, pękanie, rysowanie, odbarwianie, działanie wody, wysokich i niskich temperatur. Jest antypoślizgowa i łatwo utrzymać ją w czystości, ponieważ jej powierzchnia jest idealnie gładka.

Dzisiaj doceniają ją także inwestorzy prywatni, którzy podłogi z żywicy traktują jako posadzki dekoracyjne i stosują w nowoczesnych wnętrzach mieszkalnych. Okazuje się, że taka podłoga doskonale sprawdzi się także w reprezentacyjnym salonie, kuchni, łazienkach czy wiatrołapie. Tak naprawdę można położyć ją w całym mieszkaniu.

Uwagę warto zwrócić na aspekty dekoracyjne posadzki z żywicy. Można ją dowolnie barwić, a nawet zdobić drobinkami kwarcu, które mienią się niczym brokat. Dzisiaj najbardziej popularne w nowoczesnych mieszkaniach są tego rodzaju podłogi w kolorze białym, ewentualnie beżowym, natomiast bez problemu z żywicy można też stworzyć posadzkę czarną czy wielobarwną, wedle indywidualnych potrzeb użytkowników.

A co jeszcze warto zwrócić uwagę? Taka podłoga jest doskonała pod względem finansowym – tańsza od parkietu i gresu, to inwestycja podobna do tej, jaką realizuje się przy zakupie dobrej jakości płytek ceramicznych czy paneli. Co więcej, podłogę z żywicy można położyć samodzielnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here