Codziennie na całym świecie dzieje się mnóstwo ważnych i ciekawych spraw. Są one mniej, lub bardziej istotne dla naszego istnienia, ale ludzie bardzo lubią czytać nowości i dowiadywać się co w trawie piszczy. Dlatego też pracę na całym świecie ma wielu dziennikarzy, którzy robią to dla nas i opisują te wszystkie wydarzenia. Dziennikarze zajmują się różnymi sprawami i w zależności od tego, w czym dana osoba dobrze się czuje, to zasiada na takk stanowisku. Ważne jest bowiem to, by praca dawała nam radość i nie sprawiała frustracji, jest to bowiem bardzo destrukcyjne dla naszego organizmu i długo w tym charakterze pracy nie wytrzymamy.

Dobry dziennikarz to taki, który pisze artykuły z uśmiechem i przychodzi do pracy z radością. Oznacza to wtedy, że uwielbia swoją pracę i że odnalazł powołanie. Jednym z moich znajomych jest dziennikarz sportowy, a dokładnie rzecz biorąc motoryzacyjny. Bardzo często rozmawiamy przy piwie o tym, ile zarabia dziennikarz, który zajmuje się tylko sportem, a ile taki który ma mnóstwo obowiązków. Okazuje się, że najlepiej opłacanymi dziennikarzami są Ci, którzy zajmują się polityką. Jak więc widać przeciętnego człowieka nie tylko w Polsce, ale i na świecie interesuje ona w dużym stopniu. Dziennikarze Ci mają za zadanie tropić różnego rodzaju afery i nieuczciwe zagrywki polityków.

Za każdą wytropioną aferę dostają od swojego szefostwa podwyżkę i zyskują dużo pewności siebie. Zaznaczyć trzeba też przede wszystkim to, że jest to bardzo odpowiedzialna praca i zarobki w niej nie przychodzą same. Czasami trzeba siedzieć na jakąś sprawą całe tygodnie, by dopiero na koniec dostać wynagrodzenie za całość operacji. Czasem nie uda się wytropić żadnej afery i nie dostaje się do głównej wypłaty żadnego bonusa. Wszystko zależy więc od tego, jak dobry jest dziennikarz i jak skuteczne są jego metody pozyskiwania rożnych ciekawych faktów. Dziennikarz sportowy taki jak mój znajomy, zajmuje się stricte sportem i z reguły sukcesami, oraz wpadkami najbardziej popularnych sportowców.

ostw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here