W dzisiejszych czasach każda polska rodzina posiada samochód. W zależności od zasobności portfela, każdy z nas decyduje się na zakup takiego modelu auta, który to będzie zaspokajał jego priorytetowe potrzeby. Jeżeli zakupimy nowy samochód, to wówczas przez długi czas nie musimy myśleć o wizytach w warsztacie samochodowym. Niemniej czasem się zdarza, że nasz samochód bierze udział w drobnej stłuczce lub poważniejszym wypadku samochodowym i wówczas to jesteśmy zmuszeni zainwestować w naprawy blacharskie. Jeśli blacha naszego auta zostanie naruszona, wówczas to konieczne jest lakierowanie karoserii. W takiej kłopotliwej sytuacji każdy właściciel zastanawia się ile kosztuje malowanie samochodu?
Otóż czynności te nie są proste do wykonania, dlatego też wykonanie tych prac warto zlecić doświadczonemu mechanikowi samochodowemu.
Podczas wykonywania prac związanych z usunięciem usterek blacharskich konieczne jest odkręcenie wiele istotnych elementów.
Rozpoczynając prace trzeba usunąć starą warstwę lakieru za pomocą papieru wodnego. Następnie trzeba wykonać solidne mycie oraz odtłuszczenie nadwozia. Kolejną czynnością jest dokładne wygładzanie powierzchni oraz nałożenie lakieru bazowego. W tym celu musimy odczekać odpowiedni okres czasu, aby powierzchnia dobrze wyschła. Po wykonaniu tych podstawowych czynności mechanik musi położyć lakier bezbarwny. Ostatnią czynnością lakierowania auta jest położenie lakieru bezbarwnego. Aby nasz samochód wyglądał jak nowy trzeba całą powierzchnię karoserii dokładnie wypolerować, w celu wyeliminowania wszelkich niedoskonałości. Usunięcie tego typu usterek blacharskich waha się w okolicach ok. 150 – 200 zł za element. Natomiast w droższych lakierniach położonych w większych miastach na tę usługę musimy przeznaczyć od 300 do 1000 zł za jeden element. Całkowity koszt lakierowania auta może wynieść ok. 3 tys. zł do nawet 10 tysięcy złoty. Co prawda kwota ta nie należy do najniższych, niemniej warto zainwestować po to, aby nasze auto wyglądało jak nowe.

przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here