W życiu każdej kobiety choć raz nadchodzi taki moment, że zaczyna ona sobie zadawać pytanie: „czy jestem ładna? “. Nawet kobiety uznawane przez innych za atrakcyjne miewają dni, w których ich pewność siebie słabnie, a obraz własnej urody ulega zakrzywieniu. Dzieje się także wraz z przybywającymi latami. W końcu otacza nas kult urody i młodości. Jeszcze trudniej jest kobietom nie wyróżniającym się z tłumu innych lub tym, które mają mniej atrakcyjne rysy twarzy czy niezgrabne sylwetki.

Jak to jest z tą urodą?

Badania wskazują, że jako bardziej atrakcyjne uważamy osoby, które wykazują się dużą symetrycznością. Nie chodzi jednak o symetrię osiową, a o symetrię wg. tzw zasady złotego podziału.
Za urodziwsze uznamy też osoby zadbane, pewne siebie, sympatyczne, radosne. Jeżeli więc kobieta na pytanie: „czy jestem ładna” odpowiada sobie negatywnie, to… warto zastanowić się, w czym leży problem. Bo może to tylko kwestia negatywnego postrzegania siebie, a może czas po prostu trochę o siebie zadbać i w dostępnym zakresie powiększyć własną atrakcyjność.

Jak zwiększyć swoją atrakcyjność

Po pierwsze z pomocą przychodzą kobietom proste triki makijażowe- odpowiednio operując cieniami czy eyelinerem, możemy powiększyć czy oddalić optycznie oczy, skorygować kształt usta czy zakamuflować niedoskonałości cery. W ten sposób będziemy wydawały się bardziej symetryczne i zdrowsze. Oczywiście, to rodzaj pewnej iluzji, ale miło móc od czasu do czasu zabłysnąć.
Inny rodzaj iluzji to zadbanie o swój styl i taki dobór strojów, aby wyeksponować to, co w nas najładniejsze, a nieco zamaskować minusy sylwetki. Strojem naprawdę można bardzo skutecznie się oszpecić.
Warto też zadbać o fryzurę- nie tylko dopasowaną do twarzy, ale przede wszystkim ważne, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, błyszczały. W tym pomoże nam wybór odpowiedniego szamponu i maseczki. Można je też wspomóc suplementami przyjmowanymi doustnie.

Podstawa prawdziwej atrakcyjności, to jednak dbanie o to, aby nasze ciało było zadbane i witalne- bez względu na wiek, warto o nie dbać poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia.

normalsi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here