Każdego dnia miliony ludzi na całym świecie dowiadują się, że chorują na jakąś chorobę. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ medycyna rozwija się w błyskawicznym tempie, a co za tym idzie rozpoznaje się coraz więcej schorzeń. Co ważne, naukowcy pracują praktycznie od razu nad lekiem na dane schorzenie. Jedną z nieprzyjemnych dolegliwości XXI wieku są żylaki kończyn dolnych.

Niewydolnosc krążenia – opis

Do cech niewydolności krążenia należą w szczególności zaburzenia w przepływie krwi przez wszystkie narządy, co przeważnie skutkuje nieprawidłową pracą serca. Niewydolność krążenia na tle sercowym może być wynikiem zawału serca bądź długo trwającego nadciśnienia tętniczego. Możliwe jest występowanie niewydolności krążenia pochodzenia obwodowego, która jest spowodowana między innymi odwodnieniem organizmu. Co ważne, niewydolność krążenia jest stanem, w którym do narządów wewnętrznych nie dociera tyle krwi, ile powinno, co następnie wpływa na ich niewystarczające zaopatrzenie w tlen. W nauce rozróżnia się różne typy niewydolności krążenia. Dzielą się one na przykład ze względu na czas trwania objawów, jak i szybkość występowania. Mówi się wówczas o niewydolności przewlekłej lub ostrej. Wśród głównych przyczyn niewydolności krążenia należy wymienić: kardiomiopatię, wady zastawek serca, chorobę wieńcową oraz choroby ogólnoustrojowe, takie jak nieprawidłowe działanie tarczycy, anemia, cukrzyca, astma. Nieodpowiednia dieta również może być źródłem niewydolności krążenia. Warto dbać o siebie każdego dnia, aby nie musieć przejmować się powyższymi chorobami.

Żylaki kończyn dolnych – charakterystyka

Do czynników wywołujących objawową niewydolność krążenia kończyn dolnych zaliczane jest nadciśnienie, której panuje w łożysku naczyń dolnych. Prowadzi ono w dalszej kolejności do poszerzenia żył i przepływu wstecznego przez zastawki. Tak powstają w skórze widoczne gołym okiem pajączki żylne. Po dłuższym czasie dochodzi do utrwalonych zmian w tkance podskórnej oraz w skórze, które są nieprawidłowo zaopatrywane przez niedziałające prawidłowo żyły. Żylaki kończyn dolnych są widoczne z powodu nieprawidłowego odpływu krwi żylnej, a to z kolei wiąże się z ryzykiem wystąpienia zakrzepów, w rezultacie czego tworzą się obrzęki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here