Zastanawiasz się nad pracą w służbie zdrowia? Z pewnością są to zawody, które posiadają otoczkę prestiżu. Nie raz z pewnością, kiedy usłyszeliśmy, że ktoś po szkole średniej wybiera się na medycynę, to byliśmy pełni podziwu. Czy zastanawialiśmy się jednak jak wygląda praca w służbie zdrowia? A co ważniejsze, jak się tam w ogóle dostać? Tak naprawdę cały ten proces jest bardzo skomplikowany. Z pewnością zdarzy nam się zarwać niejedną nockę, szczególnie na początku. Jak rozpocząć swoją karierę w służbie zdrowia? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-dostac-sie-do-sluzby-zdrowia/ 

Jak wygląda praca w służbie zdrowia?

Lekarze w obecnych czasach stanowią deficytową grupę zawodową w całej Polsce. Oczywiście w obecnych czasach przydałoby się więcej rąk do pracy, jadnak w rzeczywistości nie jest tak kolorowo. Czym jest to spowodowane? Z pewnością małe zarobki to nie jedyny powód dlaczego mamy w Polsce braki w ochronie służby zdrowia. 

Takie braki kadrowe powodują, że lekarze są zarazem przeciążeni i przemęczeni. Sporo młodych osób decyduje się na wyjazd za granicę. Pomimo tych minusów studia związane z medycyną cały czas są postrzegane jako prestiżowe i tak naprawdę nie ma się co temu dziwić. Ratowanie ludzkiego życia to zajęcie bardzo szlachetne, w które trzeba włożyć mnóstwo serca i pracy. Jak dokładnie wygląda droga do kariery jako pracownik służby zdrowia? 

Jak się dostać do służby zdrowia?

Główną rolę odgrywają tutaj studia o kierunku medycznym. Oczywiście nie należą one najłatwiejszych. Często możemy zaobserwować powielaną od wielu lat sytuację.  Jeśli ktoś z naszej rodziny jest lekarzem, to z automatu nam też przypinana jest taka brożka. Oczywiście nie jest to żadna reguła, ponieważ nie musimy posiadać specjalnych znajomości, żeby coś osiągnąć.

Osoby, które zastanawiają się nad pracą w służbie zdrowia na stanowiskach medycznych powinny zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 26 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu lekarza, lekarza dentysty, farmaceuty, pielęgniarki, położnej, diagnosty laboratoryjnego, fizjoterapeuty i ratownika medycznego. Tam znajdują się wszystkie dokładne wymagania oraz aspekty, które musi spełniać kandydat na jedno z wyżej wymienionych stanowisk.

Zobacz też: http://bio-amore.pl/praca-sluzbach-lesnych-wygladaja-zarobki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here